Fd8d4da2b155a3c803192467f9997462

Rybenky milují vlhko a teplo. Vyžene je důkladné větrání a pravidelný úklid

Jsou to malé potvůrky, které se dostanou snad do každé koupelny. Mohou být nepříjemné, navíc se s nimi většinou nesetkáte během dne, ale překvapí vás v noci. Stříbrné rybky pocházejí z tropů a milují vlhkost a teplo, proto se zdržují hlavně v koupelnách, ale můžete je najít i v jiných místnostech v domě. 

Připomínají malé stříbrné rybky a jsou velmi pohyblivé

Je to velmi chytrý druh hmyzu, je dlouhý asi jeden centimetr, a i když nepřenášejí žádné nemoci ani nekoušou, patří mezi škůdce – milují totiž škrob a cukr a hledají zbytky potravin. Umí dobře strávit celulózu, takže pokud se dostanou mezi knihy, mohou je hodně poškodit. Živí se plísněmi a toaletním papírem a mají rády také lidskou pokožku. Bez jídla ale přežijí klidně celý rok.

Mohlo by vás zajímat:  Pět designových pravidel, jak z koupelny vytvořit praktickou a stylovou místnost
Zdroj obrázku: flickr

Mohou se uhnízdit kdekoliv a není pravda, že jsou to pouze špinavé byty. Láka je hlavně vlhkost a teplo, někteří lidé dokonce s těmito tvory žijí v symbióze – rybenky vylézají hlavně v noci, bojí se světla, lidského hlasu a také domácích mazlíčků. Pokud se přestěhují do komory nebo kuchyně, mohou se rychleji rozmnožit díky dostatku potravy a je těžké se jich zbavit. Jaké triky na ně platí, pokud je doma nechcete? 

Nejdůležitější je nemít doma vlhkost

Jak je již zmíněno, milují vlhkost, a proto se zdržují především v koupelnách, kde si vybírají hlavně nedostupná místa a mezery, kde se cítí bezpečně. Nejdříve byste tak měli vysušit koupelnu, pokud se jich chcete zbavit co nejdříve. Umyjte důkladně všechna zákoutí a těžko přístupná místa, přesuňte skříňky, pračku, a poctivě vydrhněte spáry.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistěte troubu rychle a bez námahy. Na osvědčené domácí prostředky se můžete spolehnout
Zdroj obrázku: flickr

Dalším krokem může být nákup sušičky vzduchu a také důkladné větrání. Mezery a štěrbiny chraňte silikonem, utěsněte také všechna potrubí a odtoky. Místnost vždy pečlivě vyvětrejte a zajistěte, aby dveře koupelny byly vždy alespoň pootevřené. Jedině tak je dokážete ze své domácnosti dostat.

Přidat na Seznam.cz