Happy Family Painting Orange Walls Home Using Roller Brush Paint Color Decorate Apartment Woman With Young Kid Having Fun Renovating Home Together Interior House Decor

Vdechněte podzimní atmosféru svému domovu díky nové výmalbě nebo barevné tapetě

Podzim se kvapem blíží a jeho milovníci tak mohou jásat. Bohužel ale vydrží pouze pár měsíců a pak na něj musíme zase rok čekat. Toto období je oblíbené zejména pro svou barevnost, tlumenost a útulnost. Všechny tyto aspekty je příjemné zakomponovat i do vašeho bydlení, jelikož je tento přírodní nádech velmi uklidňující a pro nás jako lidi přirozený. Jak tedy využít podzimní paletu na vašich zdech například při malování nebo tapetování? Přesně to a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací jistě neváhejte a čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  Nebojte se kombinovat moderní a starožitný design. Interiér získá osobité kouzlo

Barvy ano, ale přirozené

Barevnost je jistě jedna z charakteristik podzimu. Jak jste si již v tomto období ale určitě mohli všimnout, barevná paleta je poměrně specifická. Barvy nemusí být nutně nevýrazné, ale měli bychom vybírat spíše ty přirozené, které v přírodě opravdu najdeme. To, jakou sytost zvolíme, je pak čistě na našem vkusu. Celkově můžeme volit barvy spadaných listů. To znamená že se žlutou, hnědou, červenou, oranžovou, či žlutou nic nezkazíme. Je ale třeba vybírat spíše zemité podtóny. Barvy tak nejsou příliš křiklavé a tím pádem rušivé pro normální denní život.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistý sprchový kout je vizitkou každé koupelny, s těmito triky půjde úklid snadno
painting-wall-yellow-room-apartment-after-relocation-with-ladder-paint-bucket
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na texturu

Co může přispět k tomu, aby váš domov působil útulně, je také textura. I tou se můžete inspirovat v přírodě. Celkově se jistě hodí právě různé plynulé přechody mezi barvami a tak podobně. Rozhodně se vyhněte ostrým liniím a změnám barev. Domov by pak jistě působil moderněji, ale naopak o to tvrději, neútulně a studeně. Právě s podzimní paletou se snažíme docílit pravého opaku.

Jak na výběr motivu tapet

Co se tapet týče, je jistě potřeba si pečlivě rozmyslet motiv. Je dobré vyhnout se čistě specifických motivů jako je třeba popadané listí. Podobné konkrétní výjevy mají totiž tendenci se rychle omrzet. I tak nám ale mohou tapety poskytnout jednodušší možnost, jak do našeho domu donést určité abstraktní motivy i bez malování.

Zdroj: https://ecospaints.net/the-best-autumn-colors-to-paint-your-room
Přidat na Seznam.cz