Closeup Snow Guard Safety Winter House Roof Top Covered With Ceramic Shingles Tiled Covering Building

Před zimou si důkladnou revizi zaslouží také střecha. Bude připravená na každé počasí

Podzim je obdobím mnoha prací na domě, abychom ho správně připravili na drsnou zimu. Ani střecha pak není výjimkou. Právě tato část našeho obydlí je velmi náchylná a také nejvíce vystavovaná povětrnostním podmínkám, prudkému dešti, ale i velkému množství sněhu. Tohle všechno pak vyžaduje, aby střecha byla opravdu v co nejlepším stavu, aby náročné období v pořádku zvládla a naše obydlí ochránila. Jak tedy na pravidelnou údržbu střechy? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  V září je nejvyšší čas nachystat krb na příjemné podzimní večery

Vsaďte na profesionální pomoc

Protože je střecha kritickým místem, není dobré její pravidelnou kontrolu podceňovat. Určitě tak doporučujeme si na tuto práci přizvat odborníka. Pokud máte střechu novější, je v záruce i její kontrola. Pokud ne, rozhodně se do tohoto aspektu vyplatí investovat. I když i my zvládneme pouhým okem odhalit, zda nám do obydlí zatéká, či ne, odborník zjistí i problémy s trámy či další komplikace, které laikovi mohou snadno uniknout a mohly by být v budoucnu zásadní.

Mohlo by vás zajímat:  12 praktických tipů, jak vybrat postel
chimney-house-roof-top-covered-with-metallic-shingles-construction-real-estate-development
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte ani na okapy

Střecha nekončí pouze taškami a trámy. Zkontrolovat toho musíme ještě daleko víc. Třeba takové okapy nás mohou zachránit od potopy v našem obydlí. Jejich čištění je velmi důležité už z toho důvodu, aby déšť nebo popřípadě roztátý sníh mohly správně odtékat. Stejným způsobem byste měli zkontrolovat i to, zda odtékají správně roury, do kterých jsou okapy svedeny. Nejčastějším nepřítelem je pak mech či nepořádek, který déšť ze střechy spláchl. Vše se dá ale zavčas vyřešit.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečí na malé děti číhá všude. Nenápadné předměty se mohou stát smrtící hrozbou

Mech – estetický, nebo opravdový problém?

Co se mechu týče, může to být problém pouze estetický, ale dokáže napáchat i pěknou neplechu. Nejčastěji se k jeho odstraňování používají chemické roztoky, jako je například ředěná modrá skalice. Dobře na něj ale funguje i tlaková myčka.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/roof-maintenance-tips-to-prep-for-winter/
Přidat na Seznam.cz