Rez se dokáže usadit všude. Zbavte se jí ze všech povrchů rychle a účinně

Rez se dokáže usadit všude. Zbavte se jí ze všech povrchů rychle a účinně

Rez se může objevit kdekoliv. Forma na pečení, kuchyňský nůž, vana nebo dřez – možností je opravdu mnoho. Proto se vyplatí vědět triky, které pomohou rez odstranit. Skvrny od rzi navíc mohou zničit vaše oblíbené oblečení nebo další předměty. K odstranění rzi nebudete potřebovat žádné chemické prostředky, protože si vystačíte s tím, co najdete doma.

Osvědčené metody fungují a jsou efektivní

Užívejte si čistotu nejen v kuchyni, ale také v koupelně. Díky domácím metodám se snadno zbavíte rzi a budete si užívat pohodu domova. Proč vlastně rez vzniká? Často ji najdete na zařízení, která jsou venku, například na zahradním nábytku. Kvůli tomu, že je nábytek venku a prší na něj, tak vznikají malé skvrny, které se postupně změní na větší, a rez je na světě. Předměty denní potřeby můžete pomocí domácích prostředků ošetřit a mít tak klid od rzi i dalších nečistot.

Mohlo by vás zajímat:  Indukce stále stoupá v oblíbenosti, kromě snadného vaření se i lehce udržuje

Jestli máte rezavou formu na pečení, nezoufejte. K jejímu odstranění budete potřebovat kyselinu citronovou s kuchyňskou solí. Kyselinu můžete nahradit jedlou sodou a pustit se do práce. Přidejte k surovinám vodu, aby se vytvořila hustá kaše. Několik minut míchejte a posléze naneste pastu na rezavý povrch nože nebo formy na pečení. Nechte půl hodiny působit a náčiní opláchněte a odstraňte nečistoty houbičkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci může i kombinace soli a citronové šťávy

Šťávu z jednoho citronu vymačkejte do misky, osolte a promíchejte. Směs dejte na místa, která jsou rezavá, a vetřete ji do rzi hrubou houbičkou nebo hadříkem. Díky této metodě se zbavíte i velmi odolných skvrn od rzi, včetně těch na umyvadle nebo ve vaně. Rez rozpustí také brambory. Rozřízněte bramboru na polovinu a povrch jí třete prudkými pohyby, dokud rez nezmizí. Omyjte předměty vodou a osušte papírovou utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit skvrny na koberci bývá umění, vyzkoušejte domácí účinné metody

Cibule patří také mezi zeleninu, která si poradí se rzí. Polovinou cibule potírejte rezavé předměty, které ještě předtím posypte moučkovým cukrem. Na konci procesu nezapomeňte nádobí nebo jiné předměty umýt pod tekoucí vodou a usušit. Jedlou sodu využijete v celé domácnosti, včetně odstranění rzi.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/rust-remedies-10777
Přidat na Seznam.cz