Repasovaný počítač jako rozumná volba pro běžnou domácnost? Jednoznačně!

Repasovaný počítač jako rozumná volba pro běžnou domácnost? Jednoznačně!

Bez stolního PC či notebooku se v současné době obejde jen málokdo. Jenomže hardware rychle stárne a s přibývajícími požadavky na výkon a výbavu se častá obměna stroje negativně podepíše na rodinném rozpočtu. Vzhledem k současné krizi je pak pro mnohé domácnosti pořízení modernější výpočetní techniky problematičtější než v minulosti. Naštěstí existuje alternativa – sortiment repasovaných počítačů. Jaké konkrétní výhody nabízí a proč jsou správnou volbou prakticky pro každého běžného uživatele?

Bezkonkurenční cena

Jednou z největších výhod nákupu repasovaného počítače je bezesporu příznivá cena. Daný sortiment je výrazně levnější než nové počítače, což může být pro mnoho lidí rozhodujícím faktorem. Tzv. repasy se přitom obvykle prodávají s roční zárukou, takže případné problémy nemusí nutně vést k dalším vysokým nákladům (jako např. v případě počítače z bazaru).

Vysoká míra spolehlivosti

Ať už jde o repasovaná PC, notebooky nebo repasované monitory, obvykle jsou velmi spolehlivé, protože před opětovným uvedením do prodeje prošly důkladnou kontrolou a renovací. Všechny vadné části byly nahrazeny novými, takže není důvod k obavám z případných poruch. A pokud se během používání přeci jen objeví nějaký problém mimo rámec záruky, většinou ho lze vyřešit cenově dostupnou opravou.

Mohlo by vás zajímat:  Švestky plné antioxidantů připraví organismus na všechny výzvy zimy. Sušené i čerstvé mají co nabídnout

Výkon více než dostatečný

Obava z nedostatečného výkonu z důvodu zastaralého hardwaru není na místě. Repasované počítače bývají vybaveny novými komponenty, jako jsou pevné disky,procesory, grafické karty a operační paměti. Díky tomuto hardwaru má výpočetní technika výkon srovnatelný s novými počítači – ale přesto je mnohem levnější. Pro plnění běžných úkolů, jako jsou psaní textů, surfování na internetu, streamování videa, práce s kancelářskými aplikacemi či hraní starších her jsou repasované počítače vskutku dostačující.

Bohatá nabídka uspokojí každého

Na trhu je k mání široké spektrum konfigurací, a proto není problém najít počítač na míru konkrétním potřebám. Dobrým příkladem je specializovaný prodejce BigON, který nabízí repasovaná PC a notebooky přímo od výrobců.

Přidat na Seznam.cz