Jak se správně starat o koberce, aby stále vypadaly jako nové?

Jak se správně starat o koberce, aby stále vypadaly jako nové?

Bojíte se pořídit si domů koberce, protože máte malé děti a domácí mazlíčky? Jelikož právě koberce jsou pro malé děti, ale také pro psy ideální, přinášíme vám návod na to, jak své koberce udržovat nestále v dokonalém stavu, takže pořád budou vypadat jako nové.

Koberce váš domov zútulní a zateplí

Rodiče a majitelé psů určitě vědí, že dlaždice a plovoucí podlahy nejsou tou ideální podlahovou krytinou. Zejména malé děti rády tráví spoustu času hraním na zemi a pejsci při chůzi po tvrdé podlaze neustále klapou drápky o zem, což může být pro vaše sousedy velice nepříjemné. Vhodné řešení je pořídit si kusové koberce, kterými vyplníte požadovaný prostor, zateplíte s nimi svou domácnost a ztišíte klapání pacek o podlahu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak si zařídit ekologický domov a začít žít odpovědně k přírodě

Rozlučte se s chladnými chodbami

Aby vám nebyla zima od nohou při chůzi po studených chodbách, které jsou v zimě v rodinných domech opravdu hodně vymrzlé, položte do nich běhouny. Ty je díky své velikosti vhodně vyplní a studené chodby budou o něco teplejší a procházení jimi tak příjemnější.

Pravidelná péče a údržba koberců je důležitá

Jakmile položíte do svého domova koberce, není radno péči o ně podceňovat. Údržba a čištění koberců jsou snadné činnosti, pokud se jim věnujete pravidelně. Podle potřeby koberce jednou či víckrát týdně vysávejte vysavačem. Jednou za měsíc, pokud jsou koberce znečištěné, na ně použijte i speciální tekuté přípravky a jednou za rok si pozvěte domů profesionály přes úklid koberců, kteří vám je vyčistí s pomocí výkonných firemních strojů.

Mohlo by vás zajímat:  Vaječné skořápky nemají v koši co dělat! Pomohou v domácnosti i ke krásnější pleti

S pravidelnou a pečlivou péči vám koberce budou dělat radost, jelikož stále budou působit jako právě koupené. S pomocí koberců bude váš interiér teplejší a útulnější a chůze studenými chodbami příjemnější.

Přidat na Seznam.cz