Hřebíček a skořice koupelnu příjemně provoní, jako bonus vyženou nevítané rybenky

Hřebíček a skořice koupelnu příjemně provoní, jako bonus vyženou nevítané rybenky

Skořice a hřebíček se řadí ke koření, které používáme hlavně v zimě. Nehodí se ale jenom do čaje nebo teplých nápojů, jako je svařené víno, či do perníku nebo koláčů, případně k masu nebo rybám. Nečekaně praktické může být jejich využití i v koupelně.

Zbaví vás hmyzu

Vůni skořice a hřebíčku vnímáme jako příjemnou. Tato koření ale nejenom stimuluje smysly, má také antiseptické, antibakteriální a antivirové účinky. Proto se skořice a hřebíček používají jako přísady do potpourri, přírodních vonných směsí ze sušených rostlin. Trocha skořice nebo pár hřebíčků zpříjemní také vzduch v koupelně a zároveň odpudí rybenky, které se zde rády objevují. Až 1,5 cm dlouhý hmyz stříbřité barvy připomíná miniaturní rybu, podle níž také dostal svoje jméno. Nenávidí světlo a vede noční životní styl. Nejčastěji ho spatříte, když náhle zapnete světlo. Vyděšená rybenka hledá úkryt. Pro člověka je neškodná, nepřenáší nemoci. V nejhorším případě okouše knihy, protože má schopnost trávit lepidlo a celulózu.

Mohlo by vás zajímat:  Měkké a nadýchané mohou být nejen nové ručníky. Klíč je správné praní a sušení
Zdroj obrázku: Freepik

K chemii se uchylovat nemusíte

Ačkoli rybenky nejsou nebezpečné, pohled na ně není příjemný. Pokud si jich nebudete všímat, počítejte s tím, že jejich populace poroste. Protože nejsou nebezpečné, nemusíte proti nim aplikovat toxické chemické látky, které je vyhladí. Stačí použít osvědčené přírodní metody, díky nimž se budou držet dál od vaší koupelny.

Stačí jedna tyčinka

Rybenky nenávidí vůni skořice, hřebíčku nebo levandule. Tyčinka skořice nebo několik hřebíčků za dveřmi koupelny je spolehlivě vyženou. Koření dejte na talíř nebo do plátěných sáčků a vyměňte je, když ztratí svou vůni. Stejnou službu zajistí i použití esenciálních olejů z hřebíčku, levandule nebo skořice. Stačí je ohřát společně s vodou v aromalampě. Můžete také dát vodu s několika kapkami oleje do láhve s rozprašovačem a čas od času postříkat místnost, a to zejména blízko podlahy.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/how-to-get-rid-of-silverfish/
Přidat na Seznam.cz