The Washerwoman Of Windows

Průzračně čistá a lesklá okna díky zázračným prostředkům vyrobeným doma

Kdo by si nepřál mít třpytící se okna bez jediné skvrnky. Ať už používáte klasickou stěrku nebo nejnovější techniku na odsávání vody, výsledek nemusí být vždy úplně stoprocentní a nejčastěji na opomenuté nedokonalosti upozorní jindy vítaný sluneční svit. Jak docílit toho, že se vaše okna budou lesknout jako zrcadla? Ulehčete si mytí oken s několika pomocníky, kteří si poradí nejen s drobnými šmouhami, ale i se zašlou špínou. Díky několika ingrediencím z kuchyně a spíže vykouzlíte kvalitní a navíc ekologický přípravek na čištění oken za pár korun. Co vše vám může přijít vhod?

  • ocet
  • glycerin
  • borax
Mohlo by vás zajímat:  Několik kroků sníží náklady na energie. Investice do novějších technologií se vyplatí
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Levný, netoxický a biologicky odbouratelný? To je ocet

Zředěný vodný roztok kyseliny octové dokáže hravě odstranit nečistoty, mastnoty a jako bonus nádherně rozzáří skleněné a nerezové plochy. Čistič připravíme smícháním dvou sklenic vody, poloviny sklenice octa, čajové lžičky saponátu a dvou lžic citronové šťávy, která odstraní štiplavý odér octa. Použití je jednoduché – nastříkejte přípravek na sklo a vyleštěte čistým hadříkem.

Mýdlo nejen na ruce

Pokud nepovažujete ostrý pach octa za příjemnou aromaterapii, můžete vyzkoušet jednoduchý čistící přípravek s použitím mýdla. Smíchejte 500 ml převařené vody, dvě polévkové lžíce mýdla, dvě polévkové lžíce vodky a 3–4 kapky glycerinu, díky kterému se nebudou okna zamlžovat. Ethanol obsažený ve vodce zajistí rychlé odpaření přípravku z povrchu okna.

Mohlo by vás zajímat:  Kovové regály do domácnosti? Proč ne!
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Hnojivo a odstraňovač skvrn v jednom

Pokud jste vášnivým zahrádkářem, jistě jste se setkali s boraxem – solí slabé kyseliny borité, která má mnoho využití právě v domácnosti. Jedním z nich je i mytí oken. Do rozprašovače nasypte dvě lžičky boraxu, přilijte 3 sklenice vody a můžete aplikovat.

Jaký přípravek si namícháte vy?

Přidat na Seznam.cz