Pro kvalitní spánek je důležitá nejen výměna povlečení. Péči zaslouží matrace, rošty i celá ložnice

Pro kvalitní spánek je důležitá nejen výměna povlečení. Péči zaslouží matrace, rošty i celá ložnice

Pokud se chcete dobře vyspat, je zapotřebí nejen kvalitní matrace, ale také čištění. Potřebovat budete i dobrou postel a rošty, ale budete se muset starat také o to, jaký máte v ložnici vzduch a jestli moc netopíte.

Matrace je zdrojem plísní

Do postele většinu času uleháme nejen unavení nebo zpocení, ale také s mokrými vlasy, otíráme si do povlečení kůži a postupně nám také odpadává. Právě naší kůží se živí roztoči, kteří mohou v domácnosti nadělat velkou paseku. U lidí se může objevit alergická reakce na roztoče nejen v posteli, ale také ve vzduchu. Na povlečení zanecháváme i kožní maz, sliny nebo stopy moči.

Mohlo by vás zajímat:  Vychutnejte si doma připravené ryby bez nepříjemného rybího zápachu v kuchyni

Každý den je nutné vytírat nebo vysávat ložnici, nezapomínejte pravidelně měnit povlečení. Nutné je také čistit matraci, kterou můžete vyčistit pomocí domácích prostředků. Můžete matraci posypat například jedlou sodou, nechat chvíli působit a poté vysát. Matraci čistěte pravidelně.

Zdroj obrázku: Freepik

Pořiďte si povlak na matraci a kvalitní rošt

Pokud se budete o postel pěkně starat, může vám sloužit i několik let. Důležité jsou kvalitní rošty, které unesou vaši váhu a také matraci. Ta by měla být hlavně pohodlná a neničit vám záda ani krční páteř. Raději si ji zajděte koupit osobně, abyste ji mohli vyzkoušet. Vhodný je také povlak na matraci, který zabrání jejímu zašpinění. Nepoužívejte plný rošt, raději volte takový, který má velký počet lamel.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění sprchového koutu usnadní ocet, jedlá soda a citron

Vysát matraci a postel byste měli při každém povlíkání. Odstraníte usazený prach, a pokud máte matraci z přírodních materiálů, jednou za čas ji proklepejte. S matrací zacházejte velmi opatrně, neměli byste ji ohýbat ani na ní jíst. V ložnici větrejte častěji než v ostatních místnostech. Bude se vám lépe usínat a spánek bude kvalitnější.

Zdroj: https://www.dreams.co.uk/bed-mattress-guide/mattress-care-guide
Přidat na Seznam.cz