Sugar Jar Lying Kitchen Floor With Red Candy Ants Crawling Across Floor Pest Problems Indoors

Proti mravencům v domácnosti se můžeme bránit přírodními surovinami

Mravenci jsou drobný hmyz, který se do našich domácností vydává zejména v období jara a léta. Ačkoli pro nás nejsou nijak škodliví, jejich přítomnost si jistojistě neužíváme a chceme se jich co nejrychleji zbavit. K tomu nám mohou pomoct všelijaké chemické prostředky. Pro ty bychom ale museli do obchodu a nechali bychom tam ještě značné množství peněz. Přitom máme doma ingredience, které nám s mravenci zaručeně pomohou.

Na mravence jedině přes sladké

Mravenci, jak nejspíše víte, jsou milovníci sladkého. Kdekoli to jen trochu lepí, právě tam je najdete. I tohle je cesta, jak je účinně polapit. Můžete použít přímo cukr, hlavně v jeho krystalové formě, tak, že ho smícháte s jedem, abyste mravence zmátli. Směs pak stačí pouze nasypat na frekventovaná místa mravenců, zejména na jejich cestičky.

Mohlo by vás zajímat:  Skořice je spojencem proti škůdcům na rostlinách

Místo cukru můžete klidně použít i med. Med navíc nemusíte ani promíchávat s jedem. Bohatě stačí, když ho umístíte do nádobky, ze které se mravenci nedostanou tak jednoduše. Ideální na to je například obyčejné víčko od zavařovačky. Lepkavou pochutinu do něj nelijte, ale pouze ho jí potřete. Když se na past nachytá dostatečné množství mravenců, nádobu stačí opláchnout a opět nastražit.

Zdroj obrázku: Freepik

I kyselé vám může pomoct

Citron a ocet jsou suroviny, které v domácnosti využíváme hojně, ať už při vaření, či uklízení a celkové údržbě. I na mravence nám ale pomohou. Stačí z citronu vymačkat šťávu a přelít ji do rozprašovače. Tentokrát tekutinu aplikujte zejména na místa, kterými se drobný hmyz do domácnosti dostává. To byste měli vypozorovat právě z jejich cestiček. Ideální je zaměřit se na mezírky ve zdi či rámy oken. Citronovou šťávu můžete tímto způsobem aplikovat i zvenku domu.

Mohlo by vás zajímat:  Moli jsou pohromou každého domova. Jakmile se objeví, nasaďte ty nejúčinnější zbraně

Samotnou citronovou šťávu můžete nahradit i klasickým octem. V tomto případě je ale potřeba naředit ocet jedna ku jedné s vodou. Poté postupujte úplně stejně jako u šťávy.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-ants/
Přidat na Seznam.cz