9375

Rybenky můžeme lapit do pasti, zbavíme se jich také domácími produkty

Všichni tyto malé tvory známe a nikdo je nechcete mít doma. Dobrou zprávou je, že pro vás nejsou škodliví, ale přesto byste je neměli nechávat příliš dlouho ve svém domově. Využijte jeden z následujících způsobů, jak se zbavit těchto zajímavých škůdců. Rybenky milují vlhkost, takže je většinou najdete v koupelně nebo kolem toalety. A zde jsou metody, jak se jich zbavit.

Pasti na rybenky

Na trhu najdete hodně pastí a většina z nich je zcela ekologická. Zároveň fungují velmi dobře, takže se rybenek snadno a rychle zbavíte. Tento produkt obsahuje potravinovou vůni, která je zaručeně přiláká. Jakmile se dostanou na lepivou past, už se z ní nedostanou. Tyto lepicí pasti fungují až tři měsíce. Potom je jednoduše vyhodíte a položíte na postižené místo další past. Velkou výhodou je fakt, že tímto způsobem můžete zničit nejen dospělé jedince, ale také jejich vajíčka.

Mohlo by vás zajímat:  Zpomalený notebook rozeběhne vyčištění, pomoci může i antivirus
6195
Zdroj obrázku: Freepik

Postřik

Rybenky nepatří mezi odolné škůdce, a proto se jich zbavíte celkem snadno s jakýmkoli insekticidem. Pořiďte si nějaký univerzální produkt a nastříkejte ho na místa, kde je vídáte nejčastěji. Vždy postupujte podle návodu na obalu, protože každý postřik se používá trochu jinak. Myslete ovšem na to, že tyto produkty obsahují silnou chemii. Ta může být nebezpečná pro vaše zdraví, malé děti nebo domácí mazlíčky, kteří se pohybují hodně na zemi a může se jim látka dostat na kůži nebo do úst.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečné bakterie žijí úplně všude a doma si lebedí hlavně tam, kde bychom je nečekali

Domácí prostředky

Rybenky nesnáší určité vůně, a to hlavně aroma vanilky, máty, cedru, citrusů nebo levandule. Stačí vám 20 kapek esenciálního oleje s vodou, nalijte to do lahve s rozprašovačem a postříkejte místa, kde se drží hodně rybenek. Využít můžete také směs vody, jedlé sody a medu. Smíchejte je v poměru 1:1:1 a naneste na kus kartonu. Položte ho do koupelny nebo k toaletě. Rybenky se na med přilepí a tato směs bude fungovat stejně jak lepicí pasti.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-silverfish/
Přidat na Seznam.cz