Prostředek z octa, soli a citronové šťávy vyčistí sprchový kout přírodní cestou

Prostředek z octa, soli a citronové šťávy vyčistí sprchový kout přírodní cestou

Udržování čisté sprchy může být únavný a náročný úkol, zvláště pokud používáte agresivní chemikálie. Věděli jste ale, že sprchu můžete vyčistit přírodními produkty, jako je ocet, sůl a citronová šťáva? Tyto ingredience jsou nejen účinné, ale jsou také šetrné k životnímu prostředí a bezpečné pro zdraví.

Proč používat ocet, sůl a citronovou šťávu?

Ocet, sůl a citronová šťáva jsou čistě přírodní ingredience, které mají silné čisticí vlastnosti. Ocet obsahuje kyselinu octovou, která je výborným čističem a dezinfekcí. Sůl je přírodní abrazivní prostředek, který může pomoci odstranit špínu a odolné skvrny. Citronová šťáva obsahuje kyselinu citronovou, která je přírodním bělicím činidlem a může pomoci odstranit skvrny a nechtěné zabarvení. Společně mohou tyto přísady vytvořit účinný čisticí roztok, který dokáže vyčistit a dezinfikovat sprchu bez použití agresivních chemikálií.

Mohlo by vás zajímat:  Proti zápachu ve dřezu pomůže důkladné pročištění odpadu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na čištění sprchy domácími produkty

K čištění sprchy pomocí octa, soli a citronové šťávy budete potřebovat ještě láhev s rozprašovačem a kartáč. V rozprašovači smíchejte jeden šálek octa, jeden šálek vody a jednu polévkovou lžíci soli. Láhev dobře protřepejte, aby se sůl rozpustila. Poté do směsi přidejte půl šálku citronové šťávy a znovu láhev protřepejte.

Nastříkejte čisticí roztok na povrchy sprchy a zaměřte se na oblasti se zbytky mýdla, špínou nebo plísní. Nechte roztok 10–15 minut působit, aby ocet a citronová šťáva mohly působit. Poté, co necháte roztok působit, použijte čisticí kartáč k vydrhnutí veškerých nečistot nebo skvrn z povrchů sprchy. Sůl bude působit jako abrazivní prostředek, což usnadní odstranění odolných skvrn nebo usazenin.

Mohlo by vás zajímat:  Přírodní prostředky vyčistí mikrovlnnou troubu šetrně, ale účinně

Po vydrhnutí opláchněte povrchy sprchy teplou vodou, abyste odstranili zbytky nečistot nebo čisticího roztoku. Pomocí čistého ručníku osušte povrchy sprchy, abyste zabránili skvrnám od vody nebo růstu plísní.

Zdroj: https://tipnut.com/laundry-boosters-vinegar/
Přidat na Seznam.cz