Provzdušnění umožní trávníku dýchat, posílí ho a podpoří v růstu

Provzdušnění umožní trávníku dýchat, posílí ho a podpoří v růstu

Provzdušňování trávníku je jednou z důležitých činností, které je třeba provádět, aby se zajistila zdravá a krásná tráva. Provzdušňování znamená, že se do půdy hloubí otvory, aby se zlepšila cirkulace vzduchu, vody a živin. To pomáhá odstranit nečistoty a zlepšit zdraví kořenů trávy.

Různé způsoby

Existují různé způsoby, jak provzdušňovat trávník, včetně ručního propíchání otvorů, použití zařízení pro provzdušňování trávníku nebo profesionálních služeb. Někteří lidé si však myslí, že propíchání otvorů je nejlepší volbou, protože to může být účinnější než použití zařízení pro provzdušňování trávníku.

Mohlo by vás zajímat:  Tři metody, jak se zbavit mšic efektivně a přírodní cestou

Je důležité zvolit správný čas pro provzdušňování trávníku. Nejlepší doba k provzdušňování trávníku je na jaře nebo na podzim. V těchto ročních obdobích se může trávník snáze zotavit z poškození, které může způsobit provzdušňování. Provzdušňování trávníku by se mělo provádět tehdy, když je trávník suchý, aby se minimalizovalo poškození trávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Myslete na všechno

Když se provzdušňuje trávník, je třeba brát v úvahu několik faktorů. Především je důležité zajistit, aby otvory byly dostatečně hluboké, aby se zajistila účinná cirkulace vzduchu a vody. Je také důležité, aby se otvory provzdušňovaly v dostatečném rozestupu, aby se zabránilo poškození kořenů trávy. Pokud se používá zařízení pro provzdušňování trávníku, měli byste se ujistit, že je nastaveno na správnou hloubku a rozestup.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet zbaví zahradu plevele, škůdců a vyčistí zrezlé nářadí

V závislosti na stavu trávníku může být nutné jej provzdušňovat několikrát během roku. Pokud má trávník hodně zeleně, může být nutné jej provzdušňovat častěji, aby se zajistilo zdraví travních rostlin. V každém případě je důležité provádět provzdušňování efektivním způsobem. Po provzdušnění je vhodné trávník také správně přihnojit. Účinky hnojiva budou mnohem silnější.

Zdroj: https://www.thespruce.com/when-and-how-do-you-aerate-your-grass-2130974
Přidat na Seznam.cz