Přírodní prostředky proti hmyzu: aromatické rostliny fungují jako repelenty

Přírodní prostředky proti hmyzu: aromatické rostliny fungují jako repelenty

Nepříjemný hmyz je častým rušitelem teplých dnů a mnozí z nás sahají po repelentech, aby se jich zbavili. Nicméně existuje i přírodní alternativa, kterou je používání aromatických rostlin jako obrany proti hmyzu. Hmyz je citlivý na vůně, a proto jsou rostliny s výraznými a silnými vůněmi pro ně nesnesitelné.

Muškáty: Nejúčinnější přírodní repelent

Muškát je jednou z nejoblíbenějších letniček na okenních parapetech a lidé ho mívají rádi pro nádherné květy. Nicméně hmyz se muškátu vyhýbá, proto je skvělým přírodním repelentem. Nejúčinnější je citronový muškát, který má příjemnou vůni a kvete nepatrnými květy.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud váháte, jestli pořídit vlastní bazén, máme pro vás několik výhod

Další rostliny, které jsou účinné proti hmyzu

Další skupinou rostlin jsou bylinky, které jsou u lidí oblíbené pro svou aromatičnost. Hmyzu je vůně bylinek nepříjemná, a proto jsou skvělým obranným mechanismem. Mezi nejúčinnější bylinky patří bazalka, citronová tráva, máta, šalvěj, levandule a rozmarýn. Pokud tyto bylinky umístíte kolem domu, dokážou vytvořit přírodní bariéru, která zamezí hmyzu ve vstupu dovnitř.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete použít i koření

Kromě rostlin je možné v boji proti hmyzu vyzkoušet i koření. Mletý pepř, skořice a další aromatické druhy koření jsou účinnými prostředky, které pomohou odradit hmyz od vašeho domova. Stačí je pouze rozsypat na strategická místa, jako jsou okenní parapety, terasy a vstupy do domu. Tento přírodní způsob ochrany je nejen účinný, ale také šetrný k životnímu prostředí a zdraví člověka.

Mohlo by vás zajímat:  Opadané listí je prospěšné pro zahradu i pro tvory, kteří v ní žijí

Použití přírodních prostředků k odstranění hmyzu z domova je nejen ekologické a šetrné k přírodě, ale také účinné a mnohdy i příjemné pro lidi. Mít v bytě či domě květiny, bylinky nebo svíčky s příjemnou vůní může být nejen dekorativním prvkem, ale také velmi praktickým řešením zbavení se nežádoucího hmyzu. Snažte se využívat přírodní prostředky při boji proti hmyzu a uvidíte, jak účinné mohou být a jak příjemně mohou ovlivnit prostředí vašeho bydlení.

Zdroj: https://www.treehugger.com/plants-that-repel-unwanted-insects-4864336
Přidat na Seznam.cz