Olivový olej si poradí s přilepenou žvýkačkou, skvrnami od barvy i mšicemi na rostlinách

Olivový olej si poradí s přilepenou žvýkačkou, skvrnami od barvy i mšicemi na rostlinách

Olivový olej není jen obyčejným kuchyňským olejem, ale může se využít i v jiných situacích, kde byste ho možná nečekali. Kromě toho, že dodává jídlům skvělou chuť a vůni, může pomoci s některými každodenními problémy.

Jak použít olivový olej na boty, vlasy a nábytek?

Jestli máte na botách přilepenou žvýkačku, nemusíte zoufat. Jednoduše navlhčete papírový ručník olivovým olejem a vydrhněte podrážku. Díky oleji se žvýkačka snadno odlepí a boty budou vypadat jako nové. Stejně tak můžete použít olej na odstranění žvýkačky z vlasů. Stačí vetřít olej do vlasů, počkat deset minut a poté ji pomalu odstranit.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejná trouba skrývá pro mnohé tajemství. Jediné tlačítko dokáže usnadnit život

Olivový olej je také skvělým prostředkem na nábytek. Smíchejte 1/4 hrnku oleje s citronovou šťávou nebo octem a osvěžte jím nábytek. Olej dodá nábytku nový lesk a skryje drobné škrábance a oděrky na povrchu dřeva. Také můžete použít olej na kamenné parapety. Stačí nalít trochu oleje na parapet a povrchy vyleštit, aby se leskly a déle vydržely jako nové.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak olivový olej pomáhá s čištěním kování a baterií?

Další využití olivového oleje je na čištění kování a baterií. Pokud je máte doma a chtěli byste jim dodat lesk, stačí hadřík namočený v oleji a lehce je vyleštit. Olej ochrání kování před vodním kamenem a dalšími usazeninami. Také pomůže odstranit mšice z rostlin. Smíchejte olej se saponátem a aplikujte na postižené rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění připáleného hrnce usnadní jedlá soda a ocet

Jak odstranit skvrny od barvy pomocí olivového oleje?

Olivový olej může pomoci také s odstraňováním skvrn od barvy. Pokud máte na rukou skvrny od krve nebo potravin, smíchejte olej s trochou soli nebo cukru a vyčistěte si ruce. Poté si je můžete umýt klasicky vodou a mýdlem.

Zkrátka, olivový olej není jen na vaření. Můžete ho použít i na mnoho dalších způsobů, aby vám pomohl s každodenními problémy. Pokud ho tedy ještě nemáte doma, určitě si ho pořiďte, protože se vám bude hodit nejen při vaření, ale i v mnoha dalších situacích. Je to vynikající přírodní prostředek, který vám může ušetřit spoustu času a peněz. Budete-li mít tedy v blízké budoucnosti nějaký problém, neváhejte sáhnout po olivovém oleji a využijte jeho skvělých vlastností!

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/surprising-ways-you-can-use-olive-oil-around-the-house/
Přidat na Seznam.cz