Man Worker Is Cleaning Clogged Roof Gutter From Dirt

Připravte svůj dům na nadcházející zimní měsíce

S tím, jak se dny zkracují a teploty začínají klesat, je září ideální čas začít připravovat svůj domov na nadcházející zimu. Zajištění toho, aby byl váš dům připraven na zimu, vás nejen udrží v teple a pohodlí, ale také vám může ušetřit peníze na účtech za vytápění a zabrání nákladným opravám. V tomto průvodci vás provedeme základními kroky, aby byl váš dům připraven na nadcházející zimu letos v září.

Izolujte a utěsněte

Jedním z nejdůležitějších aspektů zazimování vašeho domova je zajistit, aby byl dobře izolovaný a utěsněný. Zkontrolujte, zda kolem dveří a oken není průvan, a případné mezery utěsněte těsněním nebo tmelem. V případě potřeby zvažte přidání izolace do podkroví nebo stěn. Správná izolace pomáhá udržet teplo a snižuje náklady na vytápění.

Mohlo by vás zajímat:  Bydlení za socialismu bylo ve znamení šedi a stereotypu. Bydlet ve vlastním nemohl každý

Servis topného systému

Než dojde k poklesu teplot, je důležité nechat topný systém zkontrolovat odborníkem. To pomůže identifikovat jakékoli problémy a zajistí, že váš topný systém poběží efektivně. Pravidelná údržba může zabránit poruchám během zimy, kdy to nejvíce potřebujete.

plumber-attaches-trying-fix-problem-with-residential-heating-equipment-repair-gas-boiler (1)
Zdroj obrázku: Freepik

Čistěte a kontrolujte komíny a krby

Máte-li krb nebo kamna na dřevo, je zásadní vyčistit a zkontrolovat komín, než jej začnete pravidelně používat. Špinavý nebo ucpaný komín může vést k nebezpečnému hromadění oxidu uhelnatého. Najměte si profesionálního kominíka, který odstraní nečistoty. Zkontrolujte také klapku, zda se správně otevírá a zavírá.

Mohlo by vás zajímat:  Odhlučnění domácnosti - proč a jak ho realizovat?

Připravte se na zimní bouře

Zásobte se nezbytnostmi na zimu, jako je sůl nebo písek na odmrazování, lopaty na sníh a nouzové zásoby. Zvažte pořízení záložního generátoru nebo zásoby svíček a baterek pro případ výpadku proudu. Mít tyto věci po ruce vám může pomoci zůstat v bezpečí a pohodlí během zimních bouří.

Zkontrolujte střechu a okapy

Zkontrolujte, zda vaše střecha nemá poškozené nebo chybějící šindele, protože netěsnosti mohou vést k poškození vodou. Odstraňte listí a nečistoty z okapů, abyste zabránili ucpání, které by mohlo vést k nahromadění ledu a poškození střechy. Okamžitě proveďte potřebné opravy, abyste se později vyhnuli nákladným problémům.

Zdroj: https://www.bankrate.com/insurance/homeowners-insurance/prepare-for-winter-weather/
Přidat na Seznam.cz