Připálené nádobí vyčistí sůl, jedlá soda nebo tableta do myčky

Připálené nádobí vyčistí sůl, jedlá soda nebo tableta do myčky

Občas se to stane každému, stačí k tomu jen chvilka nepozornosti a příliš vysoká teplota a ve vašem hrnci se vytvoří nevzhledný připálený sediment. Naštěstí se tohoto problému můžete velice jednoduše zbavit. Stačit vám k tomu bude jen tento jeden levný trik.

Čištění spálenin

Čištění spáleného hrnce je zdánlivě téměř nemožné. Mezitím to není nic těžkého. Můžete se rychle zbavit nevzhledně černého sedimentu výrobky, které jistě najdete ve své kuchyni. Když se zbytky jídla přichytí na dno hrnce, je touha je seškrábat drátěnkou. Tato metoda však může poškodit povrch hrnce, kvůli čemuž může být nádobí zralé k vyhození.

Mohlo by vás zajímat:  Aby ložní prádlo bylo stále krásné a jemné na dotek, potřebuje speciální péči při praní

V této situaci je nejjednodušším řešením odmočení hrnce. Nejprve ale stojí za to posypat dno solí nebo sodou na pečení. Nasypte do něj celou sklenici soli nebo množství zvyšte podle potřeby a následně zalijte třemi sklenicemi vody. Výslednou směs nechte působit minimálně šest hodin. Po této době důkladně vyčistěte nádobí.

Zdroj obrázku: Freepik

Obyčejná jedlá soda

Spálený hrnec lze také vyčistit jedlou sodou. Pokud není spálené místo velké, jednoduše nasypte do misky tři polévkové lžíce prášku, pak do ní nalijte dostatek vody, abyste vytvořili hustou suspenzi. Nechte několik hodin a po této době důkladně vydrhněte houbou. Pokud je však špína mírně silnější, měli byste si připravit roztok sody s vodou, který přiveďte k varu. Potom můžete spáleninu seškrábat dřevěnou špachtlí.

Mohlo by vás zajímat:  Hliníková fólie usnadní mytí nádobí bez rizika poškození

Pokud ovšem chcete ušetřit trochu času, stojí za to vyzkoušet jiný, stejně efektivní způsob. Stačí hodit do spáleného hrnce tabletu do myčky nádobí a zalít ji po dávkách horkou vodou. Spáleniny by měly zmizet za dvě hodiny. Tablety do myčky nádobí obsahují koncentrované čisticí látky, jakož i jedlou sodu a kyselinu citrónovou. Tyto látky způsobí, že nevzhledný sediment zmizí a hrnec bude čistý a lesklý bez známek poškození.

Zdroj: https://www.armandhammer.com/articles/how-to-clean-a-burnt-pan
Přidat na Seznam.cz