Při nakupování potravin jde ušetřit díky jednoduchým pravidlům

Při nakupování potravin jde ušetřit díky jednoduchým pravidlům

Dynamický nárůst cen zboží a služeb v posledních měsících si vybral svou daň. Při nákupu pro celou rodinu musíme zaplatit mnohem více než před rokem. Naštěstí existuje jeden způsob, jak ušetřit na potravinách i přes zuřivou inflaci.

Nemrhání potravinami

Účty za nákup potravin jsou obrovské kvůli vysokým cenám zeleniny a ovoce, které by měly být základem každodenní stravy. To však neznamená, že bychom tyto výrobky měli konzumovat méně. V Belgii doporučují lidem kupovat pouze sezónní výrobky nebo si vybrat ty zamrazené. Na portálu Le Soir můžeme číst, že podle nejnovějších zjištění se ceny produktů supermarketu v Belgii zvýšily o 20 procent.

Mohlo by vás zajímat:  Dešťová voda pomáhá šetřit doma i na zahradě

Vláda znamenala, že lidé tam začali kupovat mražené jídlo. Mražení potravin je skvělý způsob, jak prodloužit trvanlivost. Tyto druhy výrobků nejsou o nic horší než čerstvé výrobky – někdy mohou být dokonce mnohem lepší volbou. Mražené potraviny jsou také mnohem levnější – odhaduje se, že jejich výběrem můžete ušetřit i 30 procent.

Zdroj obrázku: Freepik

Belgické patenty na levnější nákupy

Belgický způsob levnějšího nakupování může lidi přimět myslet podobným způsobem v jiných zemích a díky tomu jejich peněženky nebudou tak trpět. Tady jsou triky, jak ušetřit při nákupu. Před odchodem do obchodu si sestavte seznam věcí, které potřebujete. Tato kombinace nejen usnadní a urychlí výběr výrobků, ale také předejde nakupování zbytečných věcí. Naplánujte si vaření předem, pokud možno na celý týden. Připravené menu zajistí, aby nepotřebné výrobky nebyly v chladničce nebo skříňce. Zabrání se tím nejen plýtvání potravinami, ale také nesmyslnému utrácení peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Energetická kancelář umožňuje snadné snížení výdajů za energie každé rodině

Stanovte si týdenní rozpočet na potraviny. Analyzujte, co už máte doma a co vám bude chybět v nejbližších dnech. Určete, co skutečně potřebujete a kolik chcete utratit za týdenní nákupy. Někdy s malými výrobky dokážeme vykouzlit chutné jídlo, aniž bychom si koupili více věcí. Samozřejmě vždy je dobrá volba sledování aktuálních akcí v obchodech. Pokud jsou ceny mnohem atraktivnější, můžete si koupit více produktů a například je zmrazit (pokud je to nutné) a budete je moci používat dlouhou dobu.

Zdroj: https://www.cnbc.com/select/how-to-save-on-groceries/
Přidat na Seznam.cz