Při nakupování potravin jde ušetřit díky jednoduchým pravidlům

Při nakupování potravin jde ušetřit díky jednoduchým pravidlům

Dynamický nárůst cen zboží a služeb v posledních měsících si vybral svou daň. Při nákupu pro celou rodinu musíme zaplatit mnohem více než před rokem. Naštěstí existuje jeden způsob, jak ušetřit na potravinách i přes zuřivou inflaci.

Nemrhání potravinami

Účty za nákup potravin jsou obrovské kvůli vysokým cenám zeleniny a ovoce, které by měly být základem každodenní stravy. To však neznamená, že bychom tyto výrobky měli konzumovat méně. V Belgii doporučují lidem kupovat pouze sezónní výrobky nebo si vybrat ty zamrazené. Na portálu Le Soir můžeme číst, že podle nejnovějších zjištění se ceny produktů supermarketu v Belgii zvýšily o 20 procent.

Mohlo by vás zajímat:  Mladá rodina: S drahou elektřinou jsme se ještě nesetkali. Za loňský rok nám vraceli několik tisíc

Vláda znamenala, že lidé tam začali kupovat mražené jídlo. Mražení potravin je skvělý způsob, jak prodloužit trvanlivost. Tyto druhy výrobků nejsou o nic horší než čerstvé výrobky – někdy mohou být dokonce mnohem lepší volbou. Mražené potraviny jsou také mnohem levnější – odhaduje se, že jejich výběrem můžete ušetřit i 30 procent.

Zdroj obrázku: Freepik

Belgické patenty na levnější nákupy

Belgický způsob levnějšího nakupování může lidi přimět myslet podobným způsobem v jiných zemích a díky tomu jejich peněženky nebudou tak trpět. Tady jsou triky, jak ušetřit při nákupu. Před odchodem do obchodu si sestavte seznam věcí, které potřebujete. Tato kombinace nejen usnadní a urychlí výběr výrobků, ale také předejde nakupování zbytečných věcí. Naplánujte si vaření předem, pokud možno na celý týden. Připravené menu zajistí, aby nepotřebné výrobky nebyly v chladničce nebo skříňce. Zabrání se tím nejen plýtvání potravinami, ale také nesmyslnému utrácení peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Strach z přírodních živlů či zlodějů? Chraňte dobře svůj majetek!

Stanovte si týdenní rozpočet na potraviny. Analyzujte, co už máte doma a co vám bude chybět v nejbližších dnech. Určete, co skutečně potřebujete a kolik chcete utratit za týdenní nákupy. Někdy s malými výrobky dokážeme vykouzlit chutné jídlo, aniž bychom si koupili více věcí. Samozřejmě vždy je dobrá volba sledování aktuálních akcí v obchodech. Pokud jsou ceny mnohem atraktivnější, můžete si koupit více produktů a například je zmrazit (pokud je to nutné) a budete je moci používat dlouhou dobu.

Zdroj: https://www.cnbc.com/select/how-to-save-on-groceries/
Přidat na Seznam.cz