Close Up Woman Cute Dog

Při krmení psího mazlíčka je důležité myslet na hygienu

Nedostatek péče o hygienu v kuchyni může být zdraví nebezpečný. To si uvědomuje snad každý z nás. Americký úřad pro potraviny a léčiva (FDA) zjistil, že většina majitelů psů ovšem vůbec nedbá o hygienu misek, ze kterých jejich mazlíčci jí a pijí. Představuje to pro ně přitom riziko, které může vážně ohrozit jejich zdraví, ale také zdraví všech ostatních v domácnosti.

Kontaminované krmivo je nebezpečné pro psy i lidi

Průzkumy ukázaly, že jen 34 procent majitelů si po krmení svého mazlíčka myje ruce a celá třetina připravuje jídlo pro psa pomocí stejného nádobí jako jídlo pro rodinu. Jen 12 procent lidí z průzkumu uvedlo, že misky myjí každý den. Naprostá většina lidí neznala a nedodržovala hygienická pravidla podle FDA. Vystavení kontaminovanému krmivu přitom může mít negativní zdravotní následky pro psy i lidi. Podívejme se, co může nedostatek hygieny způsobit.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň je pouze následek problému. Vsaďte proto na účinnou prevenci
Owner Serving Food Bowl Their Pet Dog
Zdroj obrázku: Freepik

Jak snížit riziko onemocnění po kontaktu s krmivem?

Kontaminaci můžete zabránit, když se budete řídit řadou hygienických pravidel podle FDA. Kupujte krmivo, které je vždy v dobrém stavu, bez jakéhokoli poškození. Před i po manipulaci s krmivem a pamlsky si umyjte ruce mýdlem a teplou vodou, a to minimálně po dobu 20 vteřin. Po každém krmení také umyjte misky na krmení saponátem a horkou vodou. Na odměření krmiva vždy používejte čistou odměrku, lžíci nebo šálek, který je určen jen pro tyto účely.

Mohlo by vás zajímat:  Politou nebo ušpiněnou knihu zvládnete zachránit, hlavní je jednat rychle

Staré nebo zkažené krmivo vždy bezpečně zlikvidujte v uzavřeném sáčku. Nepoužité krmivo důkladně uzavřete v plechovce nebo sáčku a uchovávejte v lednici. Suché granule skladujte na chladném a suchém místě. Teplota by neměla přesáhnout 25 stupňů. Vždy ho skladujte v původním obalu a vždy ho skladujte na místě, kam se zvíře nemůže dostat. Dodržujte hygienická pravidla a ochráníte tím zdraví své i svých mazlíčků. Nebudete muset mít strach z kontaminace a otravy, kterou vám může nedostatek hygieny způsobit.

Zdroj: https://www.liverpoolecho.co.uk/news/uk-world-news/warning-pet-owners-common-dog-23676695
Přidat na Seznam.cz