Předražené čističe nechte klidně ležet v obchodě. Ty doma vyrobené jsou účinnější i levnější

Předražené čističe nechte klidně ležet v obchodě. Ty doma vyrobené jsou účinnější i levnější

Kupujete drahé chemické čističe, ale nejste spokojení s jejich účinností? Nebo vám vadí, že jsou toxické pro životní prostředí a ani z ekonomického hlediska nejsou zrovna výhodné? Než se pustíte do hledání nových na pultech obchodů, vyzkoušejte tyto domácí prostředky. Jsou levnější a navíc vždy víte, co v nich je.

Přírodní osvěžovač prádla

Potřebujete osvěžit ložní prádlo? Tento prostředek způsobí, že vaše povlečení bude opět voňavé i bez praní. Vůni navíc můžete přizpůsobit své momentální náladě. Potřebovat budete lahvičku s rozprašovačem, dvě sklenice destilované vody, 120 ml vodky a 10–30 kapek libovolného esenciálního oleje. Smíchejte všechny ingredience v připravené lahvičce, zašroubujte uzávěr a dobře protřepejte. Používejte s mírou.

Mohlo by vás zajímat:  Peruhličitan sodný najde místo v každé domácnosti, je to univerzální a levný čistič

Pokud se chcete pustit do mytí oken, budete potřebovat kvalitní čistič. Lepší než komerční přípravky je obyčejná vodka. Stačí ji nastříkat na sklo, rozleštit čistým hadříkem nebo novinami a uvidíte, že se okna budou krásně lesknout. Na jeden díl vodky použijte dva díly vody a 12–‍24 kapek esenciálního oleje. Vše dobře smíchejte v lahvi s rozprašovačem.

Zdroj obrázku: Freepik

Čistič na sprchový kout

Usazeniny na stěnách sprchového koutu jsou dost nevzhledné. Jak se jich co nejrychleji zbavíte? Potřebovat budete 4 šálky octa, 4 šálky vody a jednu polévkovou lžíci prostředku na mytí nádobí. Ingredience dobře smíchejte a nalijte do lahve s rozprašovačem. Nastříkejte na sprchový kout, nechte patnáct minut působit, rozleštěte a důkladně opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Originální vánoční ozdoby si vyrobíte snadno, i na poslední chvíli

Pokud chcete vyčistit a vyleštit dřevěný nábytek, smíchejte půl šálku olivového oleje s jedním šálkem citronové šťávy nebo několika kapkami citronového esenciálního oleje. Nalijte obě tekutiny do lahvičky s rozprašovačem a dobře protřepte. Přípravek nastříkejte na čistý hadřík a krouživými pohyby přeleštěte povrch nábytku. Bude jako nový a navíc ho ochráníte před usazováním prachu.

Zdroj: https://health.usnews.com/wellness/slideshows/7-alternatives-to-toxic-cleaning-products
Přidat na Seznam.cz