Vaječné skořápky nemají v koši co dělat! Pomohou v domácnosti i ke krásnější pleti

Vaječné skořápky nemají v koši co dělat! Pomohou v domácnosti i ke krásnější pleti

Vajíčka jsou oblíbenou potravinou snad po celém světě. Můžete si je připravit různými způsoby, mnoho lidí ale netuší, že využít se mohou také skořápky, které většinou končí v odpadkovém koši. Jsou ale skvělým hnojivem a bělidlem a také si poradí s připáleninami.

Hrnce vyčistíte snadno a rychle, rostlinám se bude ve skořápkách dařit

Skořápky nadrťte a přidejte do zeminy, do které zasadíte pokojové květiny. Nemusí ale zůstat jen u nich, hodí se také na zahradu. Kromě skořápek můžete z domácnosti použít jako přírodní hnojivo také kávovou sedlinu. Rostliny díky ní budou mít energii a budou nejen růst, ale také krásně kvést.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěné podlahy a nábytek působí velmi útulně, je ale třeba správně je čistit

Další možností, jak skořápky využít, je vyčistit s nimi připálené hrnce nebo pánve. Kávový nebo čajový povlak je velkým problémem hlavně v termoskách, kam se nedostanete rukou, abyste je vyčistili. Jestli nechcete mít hrnky a sklenice s tmavými skvrnami, nasypte do nich skořápky, dejte trochu vody a nechte přes noc působit. Skořápky fungují jako drátěnka, takže se nemusíte bát, že byste s nimi nevyčistili připálené nádobí. Skořápky můžete také konzumovat. K tomu je ale dobré přistupovat opatrně a skořápky si připravit. Nejdříve je vařte ve vodě po dobu deseti minut a poté dejte do trouby na 200 stupňů a usušte.

Mohlo by vás zajímat:  Staré poklady z garáže najdou ještě nejedno praktické využití
Zdroj obrázku: Freepik

Podrážená pokožka nebo svědění? I tady pomohou skořápky

Skořápky od vajec slouží také jako bělidlo. Použít je můžete na zaprané bílé oblečení, a když je spojíte s citronem, máte nad šedou barvou vyhráno. V pracím sáčku je můžete hodit přímo do bubnu pračky. Pomohou také při vyrážkách nebo podrážděné pokožce. Nechte je rozpustit v jablečném octu a následně přiložte na podrážděné místo. Po pár dnech uvidíte, že vyrážka ustupuje.

Skořápky můžete rozdrtit na jemný prášek, který smíchejte s bílkem a kokosovým olejem. Získáte tak kašičku, kterou si naneste na pleť. Díky této masce bude pokožka jemná, hladká a budete vypadat mladší. A skořápky si poradí také v domácnosti. Jsou skvělé na ucpaný odpad. Nechte je několik dní ve dřezu v sítku, odkud se dostanou do trubek a odstraní nejen bakterie, ale také mastnotu.

Zdroj: https://www.theprairiehomestead.com/2012/08/9-things-to-do-with-eggshells.html
Přidat na Seznam.cz