Close Up White Tulle Curtain Window Woman Hand Touching Fabric

Praní záclon podpoří jejich odmočení a několik domácích prostředků

Dříve byly záclony nedílnou součástí každé domácnosti. Jenže módní trendy jdou kupředu, a tak se na nějaký čas z domácností vytratily. Nyní se opět dostávají do módy. Kromě využití ochrany před zvědavými pohledy se osvědčily jako skvělý doplněk pro zútulnění interiéru. Ale na záclonách časem ulpívají nečistoty, které lze jen těžko vyprat. Zažloutlé záclony nevypadají dobře. Pečujte o ně pravidelně a používejte k tomu tyto osvědčené metody. Díky nim budete mít záclony krásně voňavé, čisté a zářivě bílé.

Mohlo by vás zajímat:  Politý telefon nebo počítač zachrání rychlý zásah. Hlavní je nepanikařit a řídit se jednoduchými kroky

Praní záclon je třeba podpořit

Samotné praní záclon není příliš účinné. Proto doporučujeme použít tyto tipy, kterými zvýšíte účinnost pracího prášku. Existuje hned několik tipů, jak dosáhnout lepších výsledků, aniž byste museli kupovat drahé přípravky na záclony v drogerii. Držte se těchto jednoduchých pravidel a přidejte do pračky přípravky, které máte doma. Pojďte se podívat, jak na to.

Zdroj obrázku: Freepik

Před praním záclony namočte do vlažné vody

Dříve, než záclony a závěsy vložíte do pračky, namočte je na hodinu do vlažné vody. Do ní přidejte trochu pracího prostředku určeného na záclony. Prášek během namáčení tkaninu zjemní a uvolní nečistoty. Jsou-li záclony hodně zažloutlé nebo silně znečištěné, namočte je přes noc. Pro podporu bělení přidejte ještě hrst soli.

Mohlo by vás zajímat:  Na svícení v domácnosti můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Spočítejte si, kolik běžně prosvítíte

Na záclony můžete použít i mycí prostředek na nádobí

Především v kuchyni a jídelně jsou záclony znečištěné tuky. Navíc nepříjemně voní. To samé platí v domácnostech, kde se kouří. Takto znečištěné záclony je lepší namočit ve vlažné vodě smíchané s prostředkem na mytí nádobí. Účinek saponátu podpoříte přidáním jedlé sody.

Nejúčinnější bělidlo na záclony je chlorové bělidlo, které se také přidává do vody během namáčení. Jenže i když je tato metoda nejúčinnější, nehodí se pro všechny materiály. Záclony je také nutné před procesem namáčení a praní očistit od prachu, pavučin a jiných nečistot. Záclony vytřepejte, abyste je zbavili různých částic, které nejsou na první pohled patrné.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/laundry-cleaning/curtain-cleaning-tips/
Přidat na Seznam.cz