roll-aluminum-foil-isolated-white-background

Alobal usnadní žehlení, mytí nádobí i sušení prádla

Alobal je věc, kterou najdeme skoro v každé domácnosti. Nejčastěji ho používáme při přípravě či skladování jídla. Jeho využití je ale daleko širší. V dnešním článku vám představíme například, jak alobal použít při žehlení či sušení oblečení nebo při umývání nádobí.

Alobal můžete využít jak v sušičce, tak u žehlicího prkna

Většina majitelů sušiček zná působení statické elektřiny, kterou sušička může způsobit. Elektrický náboj pak způsobuje to, že se oblečení na sebe lepí a pak se třeba i správně nevysuší nebo se vám stane, že z domu vyjdete s ponožkou přilepenou na noze. Právě na eliminaci tohoto náboje se v obchodech prodává spousta prostředků. Ty jsou ale často drahé a pouze na jedno použití. Přitom místo nich stačí použít zmuchlané kuličky alobalu. Právě ty na sebe náboj navážou a oblečení bude úplně v pořádku. Navíc jdou také používat víckrát.

Mohlo by vás zajímat:  Většina domácností je vystavena řádění škůdců. Naštěstí všech se lze úspěšně zbavit

Pokud sušičku nemáte, můžete alobal použít alespoň při žehlení. Poslouží vám totiž ke zvýšení efektivnosti. Když alobal položíte pod povlak žehlicího prkna, bude se teplo ze žehličky směrem k oblečení odrážet a budete tak mít hotovo rychleji.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky alobalu budete mít nádobí jako nové

Každému z nás se někdy povedlo připálit hrnec. Není to ale důvod k zoufání. Zvláště pokud máte doma alobal. Ten můžete zmuchlat a udělat si z něj improvizovanou drátěnku. Díky jeho měkkosti se ale nemusíte bát, že by něco poškrábal. Hrnec s ním tak klidně drhněte, než bude jako nový.

Podobným způsobem může kulička alobalu fungovat i v myčce. Právě tam ji stačí vhodit a poradí si zejména s příbory. I u talířů a sklenic se ale budete divit. Alobal je dobrý zejména na pozůstatky mycích prostředků, které na nádobí můžou zůstávat. Jeho pohyb v myčce ale bude působit i mírně abrazivně a napomůže tak i k odstranění vytrvalejších skvrn. Dejte ale pozor na to, aby kulička nebyla příliš malá a neucpala vám filtr.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25971/new-uses-aluminum-foil/
Přidat na Seznam.cz