Washing Machine 2668472 1280

Pračky usnadňují život už dlouhé roky. Stojí za to využít jejich potenciál na maximum

Pračku většina z nás používá již řadu let a možná si myslíte, že už vás nic nemůže překvapit. To je ale omyl, pračka může mít mnoho funkcí, které neznáte nebo neužíváte, a mění se také způsob použití pracích přípravků nebo možnosti, které vám dávají. Naučte se prát skutečně efektivně a co možná nejšetrněji k vašemu prádlu, peněžence i přírodě.

Výběr správné pračky

To je samozřejmě zcela klíčové. Obecně platí, že větší pračky s bubnem do 12 kilogramů jsou ideální pro rodiny s dětmi, ty menší s obsahem do 4,5 kg budou stačit pro jednotlivce nebo páry. Podívejte se také na všechny možnosti, které toto zařízení má. Může být vybaveno programy pro spodní prádlo, vlnu, hedvábí, a dokonce i sportovní obuv. Každý z programů může mít přednastavenou jinou teplotu nebo otáčky. Pračku je třeba vždy naplnit dostatečně, ale určitě ne do plné kapacity. Pak se totiž výrazně omezuje pohyb prádla v bubnu a efektivita praní je nižší.

Mohlo by vás zajímat:  Sedm způsobů, jak využít skvělé vlastnosti octa pro krásu domova i péči o tělo
Zdroj obrázku: Freepik

Filtr

Obvykle je umístěn vepředu ve spodní části pračky a je skrytý za nějakými dvířky nebo poklopem. Někdy jej ale musíte hledat i uvnitř bubnu. Filtr byste měli čistit každých šest měsíců. Odšroubujte jej a opláchněte pod tekoucí vodou. Pokud je plný vápenatých usazenin, namočte jej na čtvrt hodiny do octa a poté jej vydrhněte kartáčem. Před opětovným vložením vyčistěte také otvor, ve kterém je umístěn.

Kapsle

Oblíbenou formou pracího prostředku jsou kapsle. Aby však byly efektivní, musíte se naučit je správně používat. Hoďte je do pračky vždy nejdříve a až potom do bubnu vložte oblečení. Kapsle obsahují koncentrovaný prací prostředek a odstraňovač skvrn a některé dokonce i aviváž. Jedna kapsle postačí na lehce nebo středně zašpiněné oblečení, které váží ne více než 5 kg. Pokud je však prádla více nebo je špína větší, raději použijte dvě najednou. Pokud perete během krátkých programů, je lepší použít tekutý prací prostředek, protože kapsle se často nestihne rozpustit.

Zdroj: https://www.statefarm.com/simple-insights/residence/steps-for-maintaining-your-washing-machine
Přidat na Seznam.cz