Prani1

Domácí prací prášek překvapí svou jednoduchostí i účinky. A využít ho lze nejen na praní

Prací prášek je jistě součástí každé domácnosti, o tom není žádný pochyb. Jenže pídili jste se někdy po jeho obsahu? Většina je plná karcinogenních látek, které způsobují rakovinu! Například takový formaldehyd nebo 1,4-dioxan a mnoho jiných nebezpečných složek. Není problém si prací prostředek doma vyrobit a nemusíte používat něco, co ničí vaše zdraví. Zároveň ušetříte i hodně peněz.

Zdroj obrázku: Freepik

Začínáme s výrobou pracího prostředku

Začněte tím, že předehřejete troubu na dvě stě stupňů. Vezměte si plech a vyložte ho pečicím papírem. Na plech nasypejte dva až tři hrnky jedlé sody. Po dobu jedné hodiny sodu pečte. Ale pozor, soda se ráda připaluje, takže ji během pečení několikrát promíchejte a vyrovnejte, aby se všechna v plechu opekla rovnoměrně. Změna po upečení bude viditelná. Bude načechraná a více sypká, je příjemnější i na dotek. Dále přidejte několik kapek éterického oleje a tři polévkové lžíce přírodního, nastrouhaného mýdla.

Mohlo by vás zajímat:  Vlněné oblečení krásně hřeje a sluší každému. Vyžaduje ovšem speciální jemnou péči

Jak takovou sodu použít při praní?

Použití je jednoduché. Stačí přidat dvě polévkové lžíce do zásobníku a vyprat běžným způsobem. Pokud je pračka zanesená vodním kamenem, může se stát, že veškerý prací prostředek se k oblečení nedostane, proto doporučujeme přidat dvě lžíce rovnou do bubnu pračky.

Zdroj obrázku: Freepik

Další použití

Pokud se s normálním pracím prostředkem nechcete rozloučit, doporučujeme k němu přidat dvě čajové lžičky připraveného prostředku. Změkčuje totiž vodu a prádlo tak bude lépe vyprané. Tento vyrobený prací prostředek lze využít i na ruční praní. To znamená, že z pracího prostředku vytvoříte pomocí vody pastu, kterou nanesete na skvrnu na oblečení. Necháte působit a poté vyperete nebo opláchnete. Lze ho využít také na připálenou pánev. Vezměte pět lžic připraveného prostředku a smíchejte ho s vodou. Poté nalijte na připálenou pánev a nechte ji přes noc namočenou v tekutině.

Zdroj: https://greenecofriend.co.uk/eco-friendly-washing-powder/
Přidat na Seznam.cz