Dózy na potraviny jsou praktické, ulpívá v nich ale nepříjemný zápach. Díky přírodním prostředkům zmizí

Dózy na potraviny jsou praktické, ulpívá v nich ale nepříjemný zápach. Díky přírodním prostředkům zmizí

Určitě i vy doma běžně používáte plastové dózy k uchovávání potravin. Jedná se sice o šikovného pomocníka, který má velmi všestranné využití, ale problém je, že po čase obvykle začnou tyto dózy nepříjemně páchnout. Je to proto, že absorbují pachy potravin. Prozradíme vám, jak se zápachu účinně zbavit a spolu s ním odstranit i nežádoucí zabarvení.

Soda bikarbona

Velmi snadným a efektivním pomocníkem v domácnosti je soda bikarbona. Ta se hodí nejen při pečení, ale umí uklidnit také překyselený žaludek, vybělí zuby a také se dá využít k odstranění skvrn od potu. Navíc vám pomůže zbavit se nežádoucího zápachu v dózách s potravinami. Jak na to? Rozpusťte čtyři polévkové lžíce sody v jednom litru teplé vody a vše dobře rozmíchejte. Krabičku nebo dózu ponořte do roztoku a nechte ji v něm odležet asi 30 minut, aby soda mohla dobře působit. Pak dózu dobře opláchněte čistou vodou a nechte vyschnout. Zápach by měl kompletně zmizet.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se starat o psa během letních horných měsíců?
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet

Podobně efektivním pomocníkem může být i ocet. Ten vás zbaví nejen zápachu, ale také skvrn od jídla. Jak postupovat? Stačí smíchat ocet a teplou vodu v poměru 1 : 1 a roztok nalijte do dózy nebo nádoby, kterou chcete vyčistit. Nechte octový roztok působit alespoň 30 minut, ale klidně i déle podle rozsahu znečištění. Nakonec dózy pořádně opláchněte pod studenou tekoucí vodou a nechte dobře vyschnout. Ocet dózy skvěle vydezinfikuje a po použití budou opět jako nové.

Citron

Pokud zrovna nemáte po ruce výše zmíněné prostředky, můžete vsadit také na citrony. Jak na to? Z citronu si odřízněte několik koleček a pořádně nimi vytřete vnitřek nádoby. Šťávu z citronu nechte pár minut působit. Poté nádobu omyjte pod tekoucí vodou a k tomu přidejte i běžný mycí saponát. Jestliže je zápach příliš výrazný, nechte citrónová kolečka v zavřené dóze klidně i jednu až dvě hodiny.

Zdroj: https://finance.yahoo.com/news/5-ways-to-remove-odors-from-plastic-containers-135522440.html
Přidat na Seznam.cz