Knitted Babies Socks Wooden Background

Poztrácení ponožek během praní předejde několik triků

Praní prádla je důležitým úkolem, který všichni pravidelně provádíme. Jedním z nejvíce frustrujících problémů, kterým lidé při praní prádla čelí, je ztrácení ponožek. V tomto článku vám poskytneme několik tipů, jak zabránit tomu, aby se vám ponožky při praní v pračce oddělovaly a ztrácely.

Udržujte ponožky při praní pospolu

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zabránit oddělování ponožek, je použití síťky na prádlo. Zabráníte díky ní tomu, aby se vám ponožky při praní pletly s jiným oblečením. Síťku na prádlo můžete použít i na jemné věci, jako je spodní prádlo nebo krajky.

Mohlo by vás zajímat:  Udržte svůj sprchový kout stále jako nový. Jednoduché prostředky jsou ty nejlepší

Dalším způsobem, jak zabránit oddělování ponožek, je prát podobné ponožky společně. Můžete například prát všechny bílé ponožky dohromady, všechny černé ponožky dohromady a tak dále. Zabráníte tak pouštění barev na jiné oblečení a usnadníte párování ponožek po vyprání. Na druhou stranu ale budete pravděpodobně prát poloprázdnou pračku, což je značně neekologické a může se vám to prodražit.

Zdroj obrázku: Freepik

Spona na ponožky je malá plastová spona, kterou také můžete efektivně použít k udržení ponožek pohromadě během praní i sušení. Ponožky před vložením do pračky jednoduše sepněte a zůstanou pohromadě po celou dobu pracího cyklu. Zabráníte tak tomu, aby se vám ponožky v pračce ztratily nebo oddělily. Spona navíc obsahuje háček na zavěšení, takže v ní ponožky můžete rovnou i usušit.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřete při mytí nádobí ještě více. Domácí tablety jsou levné a připravené během chvíle

Další rady, které se vyplatí dodržovat

Přetížení pračky může způsobit, že se vám ponožky během praní oddělí. Při přetížení pračky se může oblečení zamotat, což může způsobit ztrátu ponožek, které se zamotají do jiného oblečení, a vy je tak budete mít problém najít. Abyste tomu zabránili, dbejte na to, abyste pračku nepřetěžovali a ponechali dostatek prostoru, aby se oblečení mohlo volně pohybovat.

Použití jemného pracího cyklu může také pomoci zabránit tomu, aby se ponožky během praní ztratily. Šetrný prací cyklus způsobí menší třepání v pračce, což může pomoci zabránit zamotání oblečení a ztrátě ponožky.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/how-to-stop-losing-your-socks-in-the-wash-237893
Přidat na Seznam.cz