Ice Cubes Arrangement Still Life

Kostky ledu pomůžou odlepit žvýkačku, vyrovnají koberec a usnadní zalévání květin

V letním čase si rádi připravíme chutný a osvěžující nápoj s kostkami ledu, které ho ochladí. Pro tento účel si ledové kostky nejčastěji doma připravujeme tím, že necháme vodu zmrznout ve formě na led. Prodává se v různých variantách, většinou je ale plastová. Víte, že kostky ledu se mohou v domácnosti využít i jinak než při přípravě nápojů?

Pryč s prohlubněmi na kobercích od nábytku

Ledové kostky je dobré mít doma v patřičné zásobě. Můžete je třeba vyzkoušet na sešlapaný koberec. Respektive na místa, kde stál nábytek (židle, stůl) a zůstaly po něm prohlubně. Ledové kostky na ně položíte a necháte je rozpustit. Vlas koberce by se měl vrátit do původní polohy. Pak jen přebytečnou vodu vysajete suchou houbičkou nebo papírovou utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  Zachovejte sytou barvu svého oblečení za pomoci běžných kuchyňských surovin
Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňte žvýkačku z oblečení

Milujete žvýkačky? Možná se i vám někdy stalo, že se žvýkačka přilepila na vaše oblíbené oblečení. Odstranit ji je docela těžké, protože na něm sedí jako přibitá. I zde pomůže ledová kostka. Položíte ji na žvýkačku, předtím ji ale dejte do mikrotenového sáčku. A nechte ji na žvýkačce tak dlouho, až žvýkačka ztuhne. To je pak ten správný čas na její odstranění. Půjde to lépe, než když je žvýkačka mazlavá. Můžete ji seškrábnout špičkou nože.

Mohlo by vás zajímat:  Politý telefon nebo počítač zachrání rychlý zásah. Hlavní je nepanikařit a řídit se jednoduchými kroky

Praktické zalévání květin

Pokojové rostliny jsou běžnou součástí domácností, kde vytvářejí příjemnou atmosféru. Můžete je mít na parapetu okna i na poličkách. Někdy je dáme na police, které jsou hůře přístupné pro zalévání, protože jsou hodně vysoko. Zkuste trik s ledovou kostkou. Vezmete ji a položíte na zeminu v květináči. Tím, jak se bude kostka ledu postupně rozpouštět, bude zároveň rostlinu zavlažovat. Je to praktické a jednoduché řešení. Jen je třeba dodržet to, aby se kostka nedostala do blízkosti rostliny, protože by mohla namrznout, což by pro ni nebylo dobré.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/ice-cube-hacks-clever-uses-260049
Přidat na Seznam.cz