Použitý olej nepatří do dřezu. Lze ho vyhodit do koše nebo speciálního kontejneru

Použitý olej nepatří do dřezu. Lze ho vyhodit do koše nebo speciálního kontejneru

Ne každý si je vědom skutečnosti, že po smažení by se olej neměl nalévat přímo do dřezu nebo do odpadu. Ukazuje se, že existuje velmi ekologický způsob, jak se zbavit oleje po smažení tak, abyste neubližovali potrubí v kuchyni nebo přírodě.

Vylévání do dřezu

Vyléváním oleje nebo jiného tuku po smažení přispíváme k ničení potrubí, a někdy to může dokonce vést k ucpávání. Samozřejmě je tento způsob nejjednodušší, ale kvůli drenážnímu a kanalizačnímu potrubí dochází při nalévání tuků k vytvoření nebezpečného sedimentu, což může vést k ucpávání a praskání, a následně dokonce k zaplavení celého bytu.

Mohlo by vás zajímat:  Mytí oken je hračka! Stačí znát tu správnou dobu a spolehnout se na osvědčené pomocníky

Vynořuje se tedy otázka, co dělat s olejem po smažení? Existuje několik způsobů, ale jeden z nich nedávno sdílel pracovník z Velké Británie a způsobil senzaci na internetu. Konkrétně ukázal, jak po smažení nasype sodu do zbylého oleje, který ji absorbuje a vytvoří pevnější formu.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepší způsoby

Potom ho jednoduše nabere dřevěnou špachtlí, dá na pečicí papír, zmačká do koule a hodí do koše. Všechno trvá doslova pár vteřin. Je však třeba přidat ještě jeden krok pro lepší ochranu oleje před rozlitím. Stačí vložit pečicí papír s olejem do plastového sáčku a poté ho hodit do koše se smíšeným odpadem.

Mohlo by vás zajímat:  Lesk příborům navrátí alobal, kyselina citrónová nebo osvědčený ocet

V mnoha městech se v určitých dnech provádí sběr, během kterého použitý olej vyzvednou dokonce doma. Proto je dobré použitý olej sbírat do jedné nádoby, abyste se ho najednou mohli zbavit. Tímto způsobem se oleje bezpečně zbavíte a nebudete zatěžovat životní prostředí. Existují také speciální sběrné nádoby, do kterých můžete olej bezpečně vyhodit. Díky těmto nádobám se oleje jednoduše zbavíte.

Zdroj: https://plumbingandelectrical.net.au/should-i-or-shouldnt-i-pour-oil-down-the-drain/
Přidat na Seznam.cz