Použité čajové sáčky ještě najdou skvělé využití. Domov rozzáří čistotou a zbaví ho zápachu

Použité čajové sáčky ještě najdou skvělé využití. Domov rozzáří čistotou a zbaví ho zápachu

Čajový sáček můžete opětovně použít, a to například při každodenním úklidu v domácnosti nebo jako hnojivo pro rostliny. Tím ušetříte peníze za čisticí prostředky nebo speciální hnojiva.

Jednoduché mytí toalety, skel a nábytku

Osvěžte toaletu pomocí čajového sáčku, který vhodíte do mísy a necháte několik minut působit. Poté ho rukavicí vytáhněte, protože by mohl ucpat odtok. Snadno se s jeho pomocí zbavíte sedimentů a ošklivých skvrn, které se tvoří v toaletě. Jakmile sáček vytáhnete, záchodovou štětkou vytřete mísu a spláchněte. Podobně čajem odstraníte pruhy na sklech a zrcadlech. Stačí jenom otřít špinavý povrch vlhkým sáčkem a sklo následně vyčistit hadříkem z mikrovlákna. Docílíte velkolepého lesklého efektu. Použijte čaj také k čištění nábytku. Vymačkejte vlhký sáček do hadříku, kterým poté otřete zaprášené povrchy.

Zdroj obrázku: Freepik

Proti zápachu potu i jako hnojivo na rostliny

Čajové sáčky poslouží i jako osvěžovače do bot a zpocených nohou. Vložte je do misky s teplou vodou, do které na několik minut ponoříte nohy. Osušte si chodidla a oblečte čisté ponožky. Sáčky ale ještě nevyhazujte. Vysušte je a vložte do bot. Odstraníte tak nepříjemný zápach potu. Čaj totiž absorbuje vlhkost a má antibakteriální účinky. Zároveň obsahuje živiny důležité pro růst rostlin a posiluje jejich imunitu. Esenciální oleje v něm obsažené odpuzují škůdce. Stačí hodit použitý sáček do konve s vodou, kterou budete zalévat rostliny, a tuto obohacenou zálivku opakovat jednou měsíčně.

Mohlo by vás zajímat:  Myčka na nádobí si zaslouží pravidelnou péči, jedině tak bude stále čistá a voňavá

Když nemáte chuť na mytí nádobí

Nádobí, které jste nechali přes noc ve dřezu, se kvůli zaschlé mastnotě a nečistotám bude obtížně mýt. Pokud nemáte večer náladu na mytí nádobí, vhoďte do dřezu použitý čajový sáček a vše zalijte teplou vodou. Čaj rozpustí nečistoty a ráno nádobí lehce umyjete. Použijte sáček i k otření dřezu pro vyšší lesk. Jeho povrch poté otřete do sucha.

Zdroj: https://www.myrecipes.com/convenience/how-to-use-used-tea-bags-in-cooking-cleaning-beauty
Přidat na Seznam.cz