Doma pěstovaným kapradinám stačí málo. Hnojivo ze zeleniny jim dodá vše potřebné

Doma pěstovaným kapradinám stačí málo. Hnojivo ze zeleniny jim dodá vše potřebné

Doma pěstovaná kapradina není vůbec náročnou rostlinou. Vlastně nepotřebuje ani pravidelně zalévat, protože si zajistí sama tolik vody, kolik potřebuje. Co však nesmíte opomenout, je přístup ke světlu. Bez toho rostlina vůbec neporoste. Ukážeme, jak si připravit domácí hnojivo, díky kterému se kapradinám bude dařit. Jak si takovou vychytávku připravit?

Jak se starat o kapradinu?

Kapradiny patří mezi nejstarší rostliny na celé planetě. Již v pravěku existovalo velké množství druhů a dodnes se jich spousta zachovala, protože kapradiny toho opravdu hodně vydrží. Doma jsou oblíbené hlavně z důvodu, že se o ně nemusíme moc starat. Potřebují polostín nebo rozptýlené světlo, aby se jim dařilo.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvost chleba prodlouží správné skladování. Využít lze také cukr

V létě a na podzim je potřeba kapradiny přihnojovat, aby se jim dařilo. Každé 2–3 týdny až do konce října můžete vyzkoušet nejen chemická hnojiva, ale pomoci mohou také bylinky nebo jiné nálevy, které doma snadno vyrobíte. Pokud se spokojíte s bylinkami, můžete použít hned několik kombinací, které kapradinám dodají sílu a budou hezky růst.

Zdroj obrázku: Freepik

Co kapradinám dopřát?

Kapradinám můžete připravit nejen odvar z bylinek, ale také využít další suroviny, které najdete v domácnosti. Lze vyzkoušet například vodu po uvaření zeleniny, ale dávejte pozor, aby nebyla slaná. Tato voda obsahuje nejen vitaminy, ale také draslík, železo a vápník.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí zavařené okurky chutnají vždy nejlépe. Vyhněte se při nakládání zbytečným chybám

Díky tomu se bude kapradinám dařit. Hnojení kapradin je důležitou součástí a je potřeba jim ho zajistit, aby se rostlinám dařilo. Kořeny si budou brát tolik živin, kolik bude rostlina vyžadovat. Navíc se taková voda po zelenině bude hodit také na jiné hrnkové rostliny. Musíte vodu ale nechat vystydnout, poté můžete rostliny zalévat. Kapradinám se pak bude dařit a vy si doma vytvoříte doslova oázu.

Zdroj: https://plantcareforbeginners.com/articles/how-to-take-care-of-a-fern-indoors
Přidat na Seznam.cz