Čaj rozzáří domácnost leskem, probudí rostliny znovu k životu a napomůže ke krásným vlasům

Čaj rozzáří domácnost leskem, probudí rostliny znovu k životu a napomůže ke krásným vlasům

Čaj milují lidé na celém světě. Uhasí žízeň, v létě si ho můžete dopřát ledový, v zimě zase naopak zahřeje. Použít ho můžete jako kosmetickou pomůcku nebo si pomocí černého čaje ztmavit vlasy. Účinný je také při úklidu koupelny. A jak čaj použít v domácnosti?

Čaj pomůže vyleštit zrcadla i nábytek

Jestli chcete mít zářivě čisté zrcadlo, není nic jednoduššího než si vzít čajový pytlík a pomocí něj ho vyčistit. Uvařte silný čaj, nechte ho vychladnout a nalijte do rozprašovače. Následně nastříkejte na zrcadlo a vyleštěte papírovým ručníkem nebo hadříkem z mikrovlákna. Stejně tak můžete čaj použít k čištění nábytku. Do čaje namočte měkký hadřík, ale čaj používejte jen na tmavý nábytek, který tak získá svou původní barvu.

Mohlo by vás zajímat:  Při zalévání zahrady hraje roli denní doba i množství vody

Čaj funguje jako skvělý odpuzovač mšic a dalších škůdců, kteří mohou napadnout květiny na zahradě. Můžete čaj nastříkat na všechny druhy rostlin, které mohou mšice napadnout. Čaj ale nesmí být moc horký. Čajem můžete také hnojit. Stačí s ním hojně rostliny zalévat, už po několika dnech uvidíte rozdíl, protože jejich listy budou svěžejší. Čaj je také skvělou kosmetikou. Zbavíte se otoků očí, stačí si položit uvařené pytlíky čaje na zavřené oči a po chvíli se budete cítit lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli máte problémy se zápachem nohou, pomůže čaj

Čajové nálevy jsou účinné také na nepříliš hezky zavánějící nohy. Vroucí vodu nalijte alespoň na čtyři čajové sáčky. Až čaj vychladne, namočte si do něj nohy a vydržte tak několik minut. Léčbu můžete opakovat každý den, dokud nebudete spokojení. Výsledek by měl být za několik dní patrný. A v neposlední řadě je čaj skvělým prostředkem na barvení vlasů.

Mohlo by vás zajímat:  Moly zlikviduje důkladný úklid, vždy je důležitá prevence

Jestliže máte tmavé vlasy a chcete zvýraznit jejich sytost a barvu nebo zakrýt šediny, čaj je geniálním prostředkem. Dejte čtyři sáčky čaje do sklenice, zalijte vroucí vodou a můžete přidat také šalvěj. Na dvanáct hodin nechte stát a druhý den si směs nalijte na vlasy. Nechte ji působit asi 40 minut a následně vlasy opláchněte a umyjte šamponem jako obvykle. Čaj vlasům dodá lesk.

Zdroj: https://www.today.com/food/tea-not-just-sipping-54-ways-use-amazing-ingredient-t98611
Přidat na Seznam.cz