Hotel Swimming Pool

Pokud váháte, jestli pořídit vlastní bazén, máme pro vás několik výhod

Mírné podnebí znamená, že se tu střídají roční období a léto tu trvá jen pár měsíců. Vyplatí se tedy investovat do bazénu, který využijete například jen tři měsíce v roce? Pokud ho budete mít postavený uvnitř nebo zakrytý a vyhřívaný, můžete ho využívat po celý rok, bez ohledu na počasí.

Globální oteplování má výrazný vliv na celkové počasí

Průměrná teplota na celé planetě se postupně zvyšuje, proto je možné, že se bazény budou opravdu vyplácet, protože za několik desítek let může být průměrná teplota klidně i 30 stupňů, ve kterých se již jedná o tropický den. Naše klima ale poskytuje také studené mrazy a je nutné počítat s tím, že nakonec všechno může být jinak. Jestli se ale rozhodnete pro bazén, minimálně tím zvýšíte hodnotu celého domu, a to až o 25 %.

Mohlo by vás zajímat:  Na zahradě se rádi zabydlí mlsní mravenci. Chyťte je do pasti, nebo chytře vyžeňte

Mít vlastní bazén přináší nejen soukromí u koupání, ale můžete se v něm osvěžit kdykoliv a nejste vázaní na otevření koupališť nebo bazénů. Rozdíly mezi teplotami ráno i večer mohou být obrovské a je proto dobré se pravidelně osvěžovat nejen koupáním, ale také pitím nápojů. S kvalitním bazénem toho docílíte. Pomoci v úporných vedrech může také klimatizace, která se v domech objevuje čím dál častěji. Jestli si domů bazén pořídíte, hlavně děti si v něm užijí spoustu legrace, snížíte zdravotní rizika a ještě budete skvěle odpočinutí.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěné prvky na zahradě potřebují ochranu před deštěm i slunečními paprsky
Zdroj obrázku: Freepik

Za koupáním nemusíte nikam jezdit a nemusíte se bát infekcí

Vlastní koupání má výhodu také v jiných oblastech. Nemusíte se tolik bát infekcí, protože si bazén čistíte sami a víte, v jakém je stavu. Navíc si můžete koupit testy, díky kterým budete vědět, jak je na tom vaše voda ohledně bakterií a dalších hygienických podmínek. Navíc budete mít při koupání klid.

Místo toho, abyste se složitě balili na koupaliště a poté na něj ještě půl hodiny jeli, můžete si vzít z lednice chlazený nápoj a položit se na lehátko před vlastní bazén. Je to velká výhoda, díky které nestrávíte mnoho hodin týdně na dojíždění, pokud bude opravdu teplé počasí. Ušetříte si dlouhé fronty nejen u pokladen, ale také u stánků s občerstvením. Pozvěte si několik přátel, udělejte dobrou večeři a užijte si soukromí, které získáte jen vlastním bazénem.

Zdroj: https://www.origin.la/5-benefits-to-having-a-swimming-pool-in-your-backyard/
Přidat na Seznam.cz