Pokojové rostliny zlepší klima v interiéru

Pokojové rostliny zlepší klima v interiéru

Pokojové rostliny jsou bezesporu nejlepším interiérovým doplňkem. Ale některé z nich umí více než jen zkrášlit prostor. Mnoho druhů se postará o správné klima v místnosti. Rostliny totiž působí jako přirozená čistička vzduchu a také umí upravovat klima v místnosti.

Pěstováním rostlin si doma zlepšíte klima

Pokojové rostliny jsou nejen příjemným ozvláštněním každého interiéru, ale mají také celou řadu pozitivních vlastností. Některé z nich umí šikovně eliminovat škodliviny z nátěrů na stěnách, jiné likvidují toxiny a jedovaté látky v ovzduší. Další zase přeměňují oxid uhličitý na kyslík. Aby však rostliny plnily svou funkci, musíme jim dopřát náležitou péči. Nejdůležitější roli vykonávají listy. Takže věnujte pozornost právě jim. Pravidelně je utírejte od prachu a jednou za čas rostliny osprchujte vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Několik kroků sníží náklady na energie. Investice do novějších technologií se vyplatí

Rostliny fungují jako přirozený zvlhčovač vzduchu. Jiné rostliny zase fungují naopak. Ty pro změnu pohlcují nadměrnou vlhkost v ovzduší. Některé druhy rostlin se hodí pěstovat v kanceláři, jiné v ložnici, další zase v kuchyni.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké druhy pokojových rostlin mají speciální vlastnosti?

Rostliny, které v interiéru zařídí příjemné klima, jsou kapradiny. Tyto květiny umí dobře absorbovat toxické látky ve vzduchu a výborně hydratují prostředí. Ve vlhkém prostředí naopak umí absorbovat přebytečnou vlhkost.

Když kapradinu umístíte například k televizoru, bude pohlcovat radiaci. Další rostlina, která si najde místo ve vaší domácnosti, je tchynin jazyk. Rostlina v noci produkuje kyslík, proto ji můžete mít bez starostí v ložnici.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny interiér zútulní, zároveň se postarají o čistý vzduch zbavený nebezpečných toxinů

Pokud v některé místnosti používáte nadměrné množství chemických prostředků, postavte do ní fíkus. Ten dokáže účinně pohltit škodliviny a znovu je zpracuje na kyslík. Také dracéna je užitečná. Neutralizuje jedovaté látky obsažené v barvách a rozpouštědlech. Mimo to také absorbuje oxid uhelnatý.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/gardens/best-air-cleaning-indoor-plants
Přidat na Seznam.cz