Domácí hnojiva prospějí rostlinám nejlépe. To z mléka je ideální pro fíkusy i kapradiny

Domácí hnojiva prospějí rostlinám nejlépe. To z mléka je ideální pro fíkusy i kapradiny

V kuchyni najdeme spoustu produktů, které nám úspěšně poslouží při každodenní péči o rostliny. Proto stojí za to vzdát se umělých hnojiv a vsadit na naprostou přirozenost. Do vody, kterou zaléváte květiny, přidejte několik kapek mléka. Ani nebudete věřit, jak se vaše rostliny změní.

Hnojivo z mléka

Mléko může být pro rostliny velkou pomocí. Vše díky laktoferinu, který má baktericidní a protiplísňové vlastnosti, díky čemuž budou květiny a zejména jejich listy pod velkou ochranou před možnými houbovými chorobami. A co víc, vitamin B obsažený v mléce bude bojovat proti mšicím a virům, které mohou napadnout listy rostlin, a cukry budou další podporou růstu a vývoje.

Mohlo by vás zajímat:  Dešťová voda pomáhá šetřit doma i na zahradě

Hnojivo s přídavkem mléka způsobí, že rostliny potěší oko krásnými listy hlubokými barvami, jakož i bohatými květenstvími. Mělo by se však pamatovat na to, abyste květiny nepředávkovali množstvím mléka přidaného do vody. Za žádných okolností byste neměli rostliny zalévat pouze mlékem. To jim může vážně ublížit.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy a jaké květiny je dobré zalévat mlékem

Květy by měly být zality směsí litru vody a půl sklenice mléka. Takový poměr je ideální, aby nedošlo k poškození rostlin. Dále je třeba mít na paměti, že se nesmí rostliny zalévat touto směsí v období, kdy jsou vysoké teploty. Potom může mléko začít kysnout a výsledkem bude mimořádně nepříjemný zápach. Vodu s přidáním mléka můžete použít k zalévání rostlin jednou za měsíc.

Mohlo by vás zajímat:  O lépe vyprané prádlo se postará vlhčený ubrousek a ocet

Pamatujte, že ne všem květinám se bude líbit mléčná směs. Voda s přídavkem mléka bude skvělá pro péči o fíkus, břečťan, zvonky, aloe nebo kapradiny. Mléko je kvůli velkému množství vápníku tolerováno pouze rostlinami, které mají rády vápenatá hnojiva. Voda s mlékem není vhodná k zalívání acidofilních rostlin.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/milk-fertilizer.htm
Přidat na Seznam.cz