Plastové krabičky na potraviny jsou oblíbené, zbavit je nečistot a zápachu ale není snadné

Plastové krabičky na potraviny jsou oblíbené, zbavit je nečistot a zápachu ale není snadné

Plastové krabičky jsou velmi oblíbenými nádobami, ve kterých můžete uchovávat nejen hotová jídla, ale také je zamrazit. Plast je sice pro přírodu škodlivý, ale plastové krabičky získávají na popularitě. Bohužel jsou také velmi náchylné k nečistotám. Jak je můžete snadno vyčistit a jaké prostředky k tomu použít?

Jak odstranit nepříjemný zápach z krabiček?

Velmi častým problémem plastových krabiček je, že začnou dříve nebo později zapáchat. Rozhodně není vhodné dávat do krabiček jídlo, které by mohlo absorbovat jinou vůni. Jídlo by vám pak nechutnalo a museli byste ho vyhodit. Jak ale zápach odstranit? Pomoci si můžete hned několika způsoby.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí zavlažovací vychytávky udrží rostliny v kondici i během dovolené

Tím prvním je použití kávové sedliny. Můžete ji použít čerstvou nebo sušenou. Dvě lžíce nasypte do nádoby, zavřete víčko a nechte tři dny v lednici. Poté sedlinu vysypte a nádobu opláchněte horkou vodou. Zápach by měl být pryč. Není to ale jediná vhodná metoda. Zkusit můžete také jedlou sodu, která je nedílnou součástí každé domácnosti. Nasypte ji do krabičky a dejte na dva dny odležet. Poté také opláchněte. Tento postup navíc můžete opakovat několikrát za sebou.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění digestoře usnadní olej nebo ocet
Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci si můžete i citronem nebo novinami

Na čištění nebo odstraňování skvrn se skvěle hodí také citron nebo citronová šťáva. Bude stačit jen natřít krabičku zevnitř plátky citronu a nechat chvíli působit. Mezi oblíbené prostředky patří také dřevěné uhlí, v nejhorším případě můžete použít i noviny a krabičky pak nechat volně uschnout.

Místo plastových pak zkuste raději skleněné nádoby, které mnohem déle vydrží, lépe se čistí a také nejsou tolik škodlivé pro přírodu. Ze skleněných nádob navíc bude jídlo chutnější a udrží si v sobě více vitaminů. Pokud máte také jiné tipy na čištění krabiček, rozhodně stojí za to se o ně podělit. Pokud ale domácí metody fungovat nebudou, budete muset sáhnout po chemii, která plast bude jen poškozovat.

Zdroj: https://www.plasticboxshop.co.uk/plastic-food-containers-faq-cleaning-cooking-storage-tips-i69
Přidat na Seznam.cz