Glass Bottles Beer With Glass Ice Dark Background

Pivo je ideálním hnojivem nejen pro fíkusy

Stává se vám někdy, že vám zbyde pivo a nevíte, co s ním? Proč jej místo vylévání do dřezu nepoužít k zalévání rostlin a speciálně fíkusů? Tento jedinečný nápad přijalo mnoho nadšenců do rostlin, kteří zjistili, že přírodní cukry a kvasinky v pivu mohou fungovat jako hnojivo a poskytovat živiny pro růst.

Proč zrovna pivo?

Myšlenka použití piva k zalévání rostlin není nová. Ve skutečnosti existuje již po staletí a mnoho kultur ho používá jako tradiční rostlinné hnojivo. Koncept je jednoduchý: přírodní cukry v pivu fungují jako zdroj potravy pro rostliny, zatímco kvasinky mohou pomoci podpořit jejich růst a vývoj. Chmel v pivu má také pozitivní vliv na rostliny, protože obsahuje rostlinné hormony, které stimulují růst.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní technologie pomáhají regulovat teplotu v různých místnostech

Je však důležité si uvědomit, že pivo by nemělo být používáno jako jediný zdroj výživy rostlin, protože neobsahuje všechny potřebné živiny, které potřebují k růstu a prosperitě. Ve skutečnosti použití příliš velkého množství piva jako hnojiva může poškodit kořeny a vést k přehnojení. Proto se doporučuje používat pivo jen jako občasný doplněk k pravidelné zálivce a před použitím jej naředit vodou, aby se předešlo případným negativním vlivům.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na to

Chcete-li použít pivo jako hnojivo pro fíkus, jednoduše smíchejte jeden díl piva se třemi díly vody a nalijte do květináče. Případně můžete přidat pár kapek piva při každém zalévání pro postupnější aplikaci. Je přitom důležité používat pouze zvětralé pivo bez bublinek, protože sycené pivo může poškodit kořeny rostlin. Vyhněte se také pivu s vysokým obsahem alkoholu, který vysušuje, a pivu s příchutí, které zase obsahuje vysoké množství cukru, který rostlinám škodí. Pivo můžete použít také neředěné na listy fíkusu, kterým dodá sílu a lesk.

Mohlo by vás zajímat:  Blednutí oblečení během praní předejde černý pepř. Přidáním do pračky se uchovají syté barvy

Pivo sice může být pro fíkusy prospěšným doplňkem, je ale důležité rostlinu pravidelně pozorovat a ujistit se, že nevykazuje žádné známky přehnojení například ve formě spálených špiček listů. Pokud váš fíkus začne vykazovat známky přehnojení, snižte množství piva, které používáte, nebo ho přestaňte používat úplně.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/using-beer-on-plants.htm
Přidat na Seznam.cz