Child S Hand Holds Green Cucumber Whip Yellow Flowers Are Visible Nearby

Pěstování okurek na balkoně je snadné

Okurky jsou žádanou a oblíbenou zeleninou. Je možné je jíst syrové, připravit z nich chutný zeleninový salát nebo je zavařit do sladkokyselého nálevu. Pak je můžete v zimě používat do pomazánek, na přípravu okurkové omáčky nebo do bramborového salátu. Určitě byste si rádi okurky vypěstovali sami. Jestliže máte doma balkon, tak vám nic nebrání, abyste se do toho pustili a dočkali se vlastní úrody.

Co všechno okurky obsahují

O okurkách lze směle říct, že jsou nízkoenergetickou zeleninou. Dopřát si je tedy může každý do sytosti, i ten, kdo drží redukční dietu. Po okurkách rozhodně neztloustnete. Vody obsahují okurky až 97 procent. Nechybějí jim ale ani důležité živiny, jako jsou vitamíny skupiny B, C, K a minerály železo a draslík.

Mohlo by vás zajímat:  Navraťte své koupelně ztracený lesk a dokonalou čistotu pomocí zázračných přírodních prostředků

Slupka z okurek se používá jako maska na obličej, stejně jako výtažky z nich. V kuchyni z nich připravíte chutný salát, když je nastrouháte, osolíte, opepříte a zalijete kyškou, kysaným mlékem nebo kefírem. Je to osvěžující, zejména v horkém letním čase.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak pěstovat okurky na balkoně

K pěstování okurek na balkoně vám bude stačit plastový pytel, do kterého uděláte díry, aby z něho mohla odtékat přebytečná voda. Do pytle nasypete univerzální substrát a do jedné z dírek zasadíte sazenici okurky. Ideálním časem je polovina května, kdy už je po zmrzlých mužích a nehrozí přízemní mrazíky.

Mohlo by vás zajímat:  Aby oblečení po vyprání vždy příjemně vonělo: Pomůže vyčištění pračky i správné sušení

Výhodou pěstování okurek v pytli je to, že je můžete snadno přemisťovat z místa na místo podle toho, kolik na okurky svítí slunce. Neměly by být na přímém slunci, ale ani ve stínu. Když okurkám dopřejete dostatečnou zálivku, tak se během krátkého času dočkáte prvních plodů. Tento způsob pěstování okurek je osvědčený a praktický. Jeho výhodou je hlavně to, že v pytli jsou okurky chráněné před případnými škůdci a nemocemi. A navíc nepotřebují ani moc místa, které by jinak bylo nutné na uložení truhlíků či květináčů.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/vegetables/cucumber/growing-cucumbers-in-a-bag.htm
Přidat na Seznam.cz