Wooden Spoon Full Black Pepper Corns Placed Stone Table High Quality Photo

Pepř zachovat barvu oblečení nepomůže, osvědčenější jsou jiné domácí prostředky

Všichni chceme, aby naše oblečení vypadalo jako nové, ale udržet jeho zářivé barvy po několika vypráních může být náročné. Někteří lidé se uchylují k přidávání pepře do pračky, protože věří, že to může pomoci zachovat barvy oblečení. Je to však jen mýtus, a může dokonce poškodit oblečení i pračku. Naštěstí existují bezpečnější a účinnější způsoby, jak chránit barvy oblečení pomocí přírodních a domácích produktů. V tomto článku vysvětlíme, proč není přidávání pepře do pračky dobrý nápad, a nabídneme místo toho několik alternativ.

Mohlo by vás zajímat:  Chvíle nepozornosti, a připálené nádobí je na světě. Nezoufejte, existuje efektivní řešení

Proč někteří lidé dávají pepř do pračky

Někteří lidé věří, že přidání pepře do pračky může zabránit vyblednutí barev oblečení nebo nechtěnému obarvení oblečení mezi sebou. To je však mýtus a neexistuje žádný důkaz, který by naznačoval, že přidání pepře do pračky má nějaké příznivé účinky na oblečení nebo proces praní.

Ve skutečnosti může být přidání pepře do pračky škodlivé. Částečky pepře můžou uvíznout v látce a zanechat skvrny nebo způsobit podráždění pokožky. Kromě toho může pepř ucpat potrubí nebo filtr pračky a způsobit její poškození.

Mohlo by vás zajímat:  Slunný balkon je ideální pro pěstování jahod
Zdroj obrázku: Freepik

Místo pepře zkuste raději tyto domácí produkty

  • Ocet: Přidejte šálek octa do máchacího cyklu. Ocet pomáhá odstranit z oblečení zbytky mýdla nebo pracího prostředku, které mohou způsobit vyblednutí barev. Může také pomoci rozjasnit barvy a udržet oblečení jako nové.
  • Jedlá soda: Přidání půl šálku jedlé sody do pračky pomáhá regulovat rovnováhu pH vody, což může zabránit vyblednutí barev. Jedlá soda navíc odstraňuje nežádoucí pachy z oblečení.
  • Sůl: Také přidání lžíce kuchyňské soli do pračky může pomoci zachovat barvy oblečení.
  • Citronová šťáva: Přidání půl šálku citronové šťávy do pračky může pomoci rozjasnit barvy a odstranit skvrny. Kyselé pH citronové šťávy navíc pomáhá rozložit jakoukoli špínu na oblečení, takže bude svěží a vypadat jako nové.
Mohlo by vás zajímat:  Udržte komáry daleko od svého domova. Ty nejlepší prostředky stojí jen pár korun

Nezapomeňte vždy otestovat tato domácí řešení na malé ploše oblečení, než je použijete na celou várku špinavého oblečení, abyste se ujistili, že nezpůsobí žádné poškození nebo změnu barvy.

Zdroj: https://reviewed.usatoday.com/home-outdoors/features/black-pepper-in-your-washing-machine-heres-why-people-are-doing-it
Přidat na Seznam.cz