Domácí prostředky si poradí se všemi nečistotami a skvrnami

Domácí prostředky si poradí se všemi nečistotami a skvrnami

Mít čistý a voňavý domov je snem mnoha lidí. Nicméně drahé přípravky plné chemikálií nejsou vždy nutné, protože i jednoduché věci, které má každý doma, mohou pomoci odstranit špínu a skvrny. Navíc nejsou zdraví škodlivé a nezatěžují životní prostředí. Pokud chcete vědět, jak používat jedlou sodu, ocet, sůl, nebo dokonce i zubní pastu, abyste dosáhli dokonalého výsledku, zde jsou některé užitečné tipy.

Na co použít jedlou sodu a ocet

Pro odstranění připálenin na hrncích a pánvích použijte jedlou sodu. Vložte špinavé nádobí do dřezu, napusťte ho vodou a přidejte dostatečné množství jedlé sody. Nechte působit přes noc a ráno bude nádobí zcela čisté.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění žaluzií krok za krokem: domácí roztok je zbaví prachu a nečistot

Skvrny na okenních roletách nebo žaluziích mohou být odstraněny také pomocí jedlé sody a octa. Stačí je posypat jedlou sodou a pokapat octem. Po vypěnění setřete šmouhy vlhkým hadříkem.

Pokud chcete mít běloskvoucí prádlo, ale buben pračky je špinavý a zanesený, nalijte směs jedlé sody a lihového octa přímo do bubnu a pusťte pračku na prázdno s programem na nejvyšší možnou teplotu.

Zdroj obrázku: Freepik

Dá se využít sůl, a dokonce i zubní pasta!

Dlaždice od vodního kamene a zašedlé spáry lze vyčistit směsí jedlé sody a octa. Spáry dočistěte peroxidem vodíku a starým zubním kartáčkem nebo jiným středně tvrdým kartáčem.

Mohlo by vás zajímat:  Bílý ubrus bude znovu zářivě čistý díky domácím bělicím metodám

Pro doleštění skleněného nádobí použijte směs soli, strouhaného mýdla a vody. Stačí ji vlít do skleněné vázy nebo lahve, energicky vnitřek nádoby vyčistit a poté dobře opláchnout vodou a vyleštit suchou utěrkou.

Pokud máte špinavé čalounění auta, smíchejte jedlou sodu a ocet s vodou a nalijte do rozprašovače. Postříkejte čalounění a poté ho dočistěte kartáčkem nebo houbou.

Domácí pomocníci jako jedlá soda, ocet a zubní pasta jsou účinné a šetrné k životnímu prostředí. Stačí jen vědět, jak je správně použít. S těmito tipy bude váš domov vždy čistý a voňavý.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/ss/slideshow-guide-to-natural-cleaning
Přidat na Seznam.cz