Female Hand Yellow Glove Washes Dirty Window Summer Rag Hand Cleaning Apartment

Mytí oken usnadní některé prostředky, vhodné počasí a praktický postup

Čistá okna dokáží značně oživit vzhled domu a vytvořit světlý a příjemný interiér. Existuje mnoho šikovných způsobů, jak si můžete usnadnit mytí a čištění oken i parapetů. Díky tomu bude tento úkol mnohem rychlejší a příjemnější. A nepotřebujete k tomu ani chemické čisticí prostředky, kterých se nyní mnoho lidí zbavuje. Poradíme vám, jak si ušetřit práci.

Použijte správné nástroje a prostředky

Pro efektivní čištění oken je klíčové mít správné nástroje a čisticí prostředky. Kvalitní okenní mop, stěrka, čistící roztok na bázi octa nebo speciální okenní čistič mohou udělat zázraky. Vyhněte se používání papírových utěrek, které mohou zanechat nežádoucí stopy. Na dobré čištění potřebujete také kvalitní hadry z mikrovlákna a trochu svého času.

Mohlo by vás zajímat:  Pro kvalitní spánek je důležitá nejen výměna povlečení. Péči zaslouží matrace, rošty i celá ložnice

Čistěte okna za slunečného počasí

Nejlepší doba na čištění oken je za slunečného dne. Za takových podmínek bude vidět každá špína a skvrna, což vám umožní dosáhnout dokonale čistých výsledků. Když je venku chladno, pracujte rychle a jednotlivé části oken čistěte systematicky. Mnoho lidí radí, abyste počkali na jasný den bez slunce. Právě díky slunci ale uvidíte všechny nedokonalosti, se kterými si můžete ihned poradit.

Housemaid Wearing White T Shirt Yellow Protective Gloves Wiping Glass With Rag View Brunette Housewife Cleaning Big Dirty Window Concept Housework Apartment Service
Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňte zaschlé nečistoty a skvrny

Zaschlé nečistoty a skvrny mohou být tvrdým oříškem, ale existuje několik triků, jak je snadno odstranit. Použijte roztok na bázi octa nebo citronové šťávy k odstranění vodního kamene. Při odstraňování mastnoty přidejte trochu tekutého mýdla do čisticího roztoku. Důkladné opláchnutí vodou je klíčové pro zbavení se zbytků čisticích látek.

Mohlo by vás zajímat:  Zatuchlý pach skříní pronikne do všeho oblečení. Zjistěte včas příčinu a zbavte se ho

Přírodní prostředky pro lesklé výsledky

Pro dosažení lesklých oken bez skvrn můžete vyzkoušet několik přírodních prostředků. Smíchejte vodku s vodou pro lesk bez skvrn, nebo použijte roztok vody a octa pro odstranění nečistot. Při leštění okenních tabulek použijte novinový papír nebo hadřík z mikrovlákna, který nezanechává vlákna.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-clean-windows
Přidat na Seznam.cz