Eat 2840156 1920

K slavnostní hostině patří krásný ubrus. Aby byl vždy zářivě čistý, zajistí osvědčené metody

Máme ve zvyku pokládat na stůl elegantní ubrus při všech rodinných sešlostech. Ovšem ubrusy časem začnou ztrácet svou barvu a je patrné, že už jsou zašlé. Výjimkou není ani to, že se ubrus setká s nejrůznějšími skvrnami od jídla a nápojů. Takový ubrus nemusíte vyhazovat ani čistit drahými čisticími prostředky. Postačí vám k tomu pár velmi levných a úplně obyčejných věcí.

Jak na zažloutlý ubrus

Zažloutlý ubrus nevypadá na slavnostním stole moc dobře. Stojí za to jej vybělit levnými a účinnými produkty. Za tímto účelem lze použít jedlou sodu a ocet, spolehlivá bělidla. Stačí namočit ubrus na celou noc do teplé vody s přídavkem sody a octa a ráno opláchnout. Na ubrus můžete také nalít sáček sody, prášku do pečiva nebo kyseliny citronové. Bude to mít podobný efekt.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto nezbytnosti nesmí chybět v žádné kuchyni. Usnadní každodenní úklid bez námahy
Zdroj obrázku: Pixabay

Ubrusy mohou být také naběleny vaječnými skořápkami. Vložte je do sáčku na prádlo a vložte do pračky spolu se stolním a ložním prádlem. Vyberte program s nejvyšší teplotou. Díky tomu se ubrusy vybělí a jejich materiál neztratí žádné vlastnosti.

Odstranění skvrn

Pokud se víno vylije na ubrus, měli byste se postarat o odstranění skvrny co nejdříve. Můžete na skvrnu nasypat velké množství soli. Když se rozlije červené víno, můžete nalít na skvrnu trochu bílého vína nebo šampaňského. Účinným způsobem je také nalít na znečištěné místo 2 % oxidované vody. Počkejte 20 minut a pak vyperte ubrus v pračce.

Mohlo by vás zajímat:  Indukční deska stále jako nová, čistá a plná lesku díky těm správným prostředkům
Zdroj obrázku: Pixabay

Také je velmi snadné vyčistit skvrnu z kávy nebo čaje. Chcete-li se jí účinně zbavit, stojí za to použít citronovou šťávu. Nalijte ji na znečištěné místo a nechte 20 minut působit. Poté opláchněte místo vlažnou vodou. V případě potřeby můžete postup zopakovat. Skvrnu po kávě nebo čaji lze také vyčistit jedlou sodou. Stačí ji vmasírovat do nečistot zubním kartáčkem, namočit a umýt ubrus vlažnou vodou.

Přidat na Seznam.cz