double-bed-with-white-pillows

Osvědčené triky při praní udrží povlečení zářivě bílé

Udržet bílé povlečení opravdu bílé může být náročný úkol, zvláště pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky. Ale se správným přístupem a několika domácími prostředky můžete udržet své lůžkoviny zářivé a svěží.

Základy, které je třeba dodržet při každém praní

  • Často perte: Čím častěji lůžkoviny perete, tím snáze je udržíte bílé. Nečistoty a skvrny se mohou časem nahromadit, takže je pak obtížnější je odstranit. Pokuste se prát lůžkoviny jednou týdně nebo v případě potřeby i vícekrát.
  • Roztřiďte prádlo: Roztřiďte prádlo podle barvy, abyste zabránili nechtěnému obarvení či zašednutí bílého povlečení.
  • Použijte horkou vodu: Horká voda je skvělá pro odstranění nečistot a skvrn z ložního prádla. K praní používejte nejteplejší vodu doporučenou na štítku péče o vaše lůžkoviny. Minimálně by se však mělo jednat o 60 stupňů.
  • Používejte bělidlo: Bělidlo je skvělé bělicí činidlo, ale mělo by být používáno opatrně. Před použitím na ložní prádlo si pečlivě přečtěte pokyny na lahvičce s bělicím prostředkem a před přidáním bělidla do pracího cyklu ho nezapomeňte naředit.
Mohlo by vás zajímat:  Mulčování novinami je ekologický způsob, který rostlinám prospěje
Zdroj obrázku: Freepik

Vychytávky, které ne každý zná

  • Vyzkoušejte ocet: Ocet je přírodní bělicí prostředek a lze ho použít k rozjasnění lůžkovin. Přidejte do pracího cyklu šálek octa, který pomůže odstranit všechny skvrny nebo zabarvení.
  • Použijte jedlou sodu: Jedlá soda je dalším přírodním bělicím prostředkem, který může pomoci udržet povlečení bílé. Přidejte do pracího cyklu šálek jedlé sody, abyste odstranili případné skvrny nebo zabarvení.
  • Sušte povlečení na slunci: Slunce je přírodní bělicí prostředek a může pomoci vybělit povlečení.
  • Použijte citronovou šťávu: Citronová šťáva je přírodní bělicí prostředek, který může pomoci vybělit vaše lůžkoviny. Přidejte do pracího cyklu šálek citronové šťávy, abyste odstranili případné skvrny nebo zabarvení.
  • Vyhněte se používání aviváže: Aviváž může zanechávat zbytky na ložním prádle, což ztěžuje odstraňování skvrn a zabarvení. Místo toho zkuste použít již zmiňovaný ocet jako přírodní aviváž.
Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/bedding-information/how-to-whiten-sheets
Přidat na Seznam.cz