Double Bed With White Pillows

Osvědčené triky při praní udrží povlečení zářivě bílé

Udržet bílé povlečení opravdu bílé může být náročný úkol, zvláště pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky. Ale se správným přístupem a několika domácími prostředky můžete udržet své lůžkoviny zářivé a svěží.

Základy, které je třeba dodržet při každém praní

  • Často perte: Čím častěji lůžkoviny perete, tím snáze je udržíte bílé. Nečistoty a skvrny se mohou časem nahromadit, takže je pak obtížnější je odstranit. Pokuste se prát lůžkoviny jednou týdně nebo v případě potřeby i vícekrát.
  • Roztřiďte prádlo: Roztřiďte prádlo podle barvy, abyste zabránili nechtěnému obarvení či zašednutí bílého povlečení.
  • Použijte horkou vodu: Horká voda je skvělá pro odstranění nečistot a skvrn z ložního prádla. K praní používejte nejteplejší vodu doporučenou na štítku péče o vaše lůžkoviny. Minimálně by se však mělo jednat o 60 stupňů.
  • Používejte bělidlo: Bělidlo je skvělé bělicí činidlo, ale mělo by být používáno opatrně. Před použitím na ložní prádlo si pečlivě přečtěte pokyny na lahvičce s bělicím prostředkem a před přidáním bělidla do pracího cyklu ho nezapomeňte naředit.
Mohlo by vás zajímat:  Namísto zářivě čistých sklenic zašlé sklo: na vině bývají typické chyby při mytí
Zdroj obrázku: Freepik

Vychytávky, které ne každý zná

  • Vyzkoušejte ocet: Ocet je přírodní bělicí prostředek a lze ho použít k rozjasnění lůžkovin. Přidejte do pracího cyklu šálek octa, který pomůže odstranit všechny skvrny nebo zabarvení.
  • Použijte jedlou sodu: Jedlá soda je dalším přírodním bělicím prostředkem, který může pomoci udržet povlečení bílé. Přidejte do pracího cyklu šálek jedlé sody, abyste odstranili případné skvrny nebo zabarvení.
  • Sušte povlečení na slunci: Slunce je přírodní bělicí prostředek a může pomoci vybělit povlečení.
  • Použijte citronovou šťávu: Citronová šťáva je přírodní bělicí prostředek, který může pomoci vybělit vaše lůžkoviny. Přidejte do pracího cyklu šálek citronové šťávy, abyste odstranili případné skvrny nebo zabarvení.
  • Vyhněte se používání aviváže: Aviváž může zanechávat zbytky na ložním prádle, což ztěžuje odstraňování skvrn a zabarvení. Místo toho zkuste použít již zmiňovaný ocet jako přírodní aviváž.
Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/bedding-information/how-to-whiten-sheets
Přidat na Seznam.cz