Olejové skvrny na dlažebních kostkách pomůže vyčistit písek, jedlá soda nebo stelivo

Olejové skvrny na dlažebních kostkách pomůže vyčistit písek, jedlá soda nebo stelivo

Dlažební kostky jsou oblíbenou volbou pro dláždění příjezdových cest, ale mohou být magnetem na olejové skvrny. Ať už pocházejí z auta, nebo sekačky, olejové skvrny mohou rychle zničit vzhled dlážděné cesty. Naštěstí existuje několik jednoduchých domácích prostředků, které můžete použít k odstranění olejových skvrn z dlažebních kostek.

Často postačí obyčejná voda

Voda je účinný a levný způsob, jak odstranit čerstvé olejové skvrny z dlažebních kostek. Jakmile si všimnete skvrny, pokuste se co nejvíce oleje nasáknout papírovými ubrousky nebo čistým hadříkem. Poté nalijte na skvrnu dostatečné množství vody a nechte několik hodin vsakovat. Pro rychlejší odstranění skvrn můžete použít i tlakový čistič. Pokud je to možné, použijte horkou vodu, protože to pomůže rozložit olej rychleji a lépe.

Zkuste třeba písek nebo kočičí stelivo

Písek je další účinný způsob, jak odstranit olejové skvrny z dlažebních kostek. Začněte tím, že na skvrnu nasypete silnou vrstvu písku a necháte několik hodin nebo přes noc působit. Písek nasákne olej a pomůže ho zvednout z kamene. Poté písek zameťte a místo opláchněte vodou. U starších nebo odolnějších skvrn možná budete muset tento proces několikrát zopakovat.

Mohlo by vás zajímat:  Slimáci budí nevoli a odpor. Vyhnat je ze zahrady pomohou samy rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Na podobném principu funguje také kočičí stelivo. To je totiž přírodní absorbent, který může pomoci odstranit olejové skvrny z dlažebních kostek. Na skvrnu nasypte silnou vrstvu steliva a nechte několik hodin nebo přes noc působit. Poté smeťte stelivo pro kočky a opláchněte místo vodou. Tato metoda může být zvláště účinná u velkých nebo zažraných skvrn.

Poslouží i běžné kuchyňské prostředky

Jedlá soda je přírodní absorbent a může pomoci odstranit olejové skvrny z dlažebních kostek. Smíchejte několik lžic jedlé sody s vodou, abyste vytvořili pastu, a poté ji rozetřete po skvrně. Nechte pastu působit několik hodin nebo přes noc a poté ji opláchněte vodou. Tato metoda může být zvláště účinná u starších skvrn.

Jar na nádobí je další prostředek, který může být účinný při odstraňování olejových skvrn z dlažebních kostek. Smíchejte několik kapek jaru na nádobí s horkou vodou a použijte kartáč s tvrdými štětinami k vydrhnutí skvrny. Opláchněte místo vodou a opakujte podle potřeby, dokud skvrnu neodstraníte. Ujistěte se přitom, že používáte neabrazivní kartáč, aby nedošlo k poškození kamene.

Zdroj: https://plasticinehouse.com/how-to-remove-oil-stains-from-pavers/
Přidat na Seznam.cz