Ocet zbaví zahradu plevele, škůdců a vyčistí zrezlé nářadí

Ocet zbaví zahradu plevele, škůdců a vyčistí zrezlé nářadí

Ocet je nepostradatelný v kuchyni, stejně tak při úklidu v domácnosti. Využít ho ovšem můžete i na zahradě. Pomůže s plevelem, s hubením škůdců, ale také dodá vašemu starému nářadí nový lesk. K tomu je vítanou alternativou různých insekticidů, herbicidů či pesticidů. Je ekologický, levný a efektivní. Vyzkoušejte a uvidíte.

Účinný zabiják plevele

Jak se zbavit plevele? Pokud nechcete chemii a volíte raději ekologické prostředky, spolehněte se na ocet. Je v tomto směru efektivním pomocníkem. Ocet se hodí k likvidaci plevele na chodníku, mezi dlaždicemi i kolem domu. Výsledek by měl být patrný do tří dnů po aplikaci. Ta spočívá v nalití neředěného octa do lahve s rozprašovačem a nastříkání na plevel, kterého se potřebujete zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí majonéza obsahuje pouze několik přísad. V malém množství nijak neškodí

Další variantou je převařit 1 litr vody, ponechat ji částečně vychladnout a poté přidat 10 lžic lihového octa, 2 lžíce soli a 1 lžíci saponátu. Následně se směs pořádně promíchá a nalije do postřikovače. Touto směsí postříkaný plevel začne schnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocník při hubení mšic, housenek i mandelinek

Boj se škůdci bývá častým problémem a mnohdy bez požadovaného výsledku. I zde se nabízí efektivní využití octa, který vás překvapí účinkem. Postřik octa proti nevyzpytatelným škůdcům funguje dobře na rostliny okurek, rajčat, paprik, květáku, ale i na růže či brambory. Podstata spočívá v postřiku, který si vyrobíte v poměru 1 polévkové lžíce octa na 1 litr vody. Takto zředěný roztok aplikujte na rostliny ze všech stran, a to i pod listy. Případně po několika dnech můžete zopakovat.

Mohlo by vás zajímat:  Brusinka se může stát skutečnou ozdobou zahrady. Skvěle vynikne s jinými rostlinami

Staré nářadí jako nové

Ať už se vám z jakéhokoli důvodu stalo, že vaše zahradní nářadí zrezivělo, nevadí. Netřeba hned kupovat nové. Ocet si s tímto problémem poradí. Stačí, když nářadí namočíte do nezředěného octa a necháte ho tam několik minut. Pak jen stačí opláchnout. Výsledkem bude čisté nářadí bez rzi.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/vinegar-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz