Ocet dodá podlahovým lištám dokonalý lesk. Domov bude vždy zářit čistotou

Ocet dodá podlahovým lištám dokonalý lesk. Domov bude vždy zářit čistotou

Čisté a lesklé podlahy jsou vizitkou každého bytu. Různé povrchy však vyžadují odlišné čištění, a to i v případě podlahových lišt. Prostředek, kterým můžete mýt lišty, aby byly krásně lesklé, stojí v obchodě jen pár korun a navíc ho najdete ve své kuchyňské skříňce.

Podlahy bez šmouh

I když na pultech najdeme mnoho detergentů určených k mytí konkrétních typů podlah, ne vždy správně poslouží. Některé z nich mohou zanechat ošklivé pruhy a podlahy zůstanou matné a s tím není spokojená žádná hospodyně. Dřevěné podlahové lišty vypadají krásně, když jsou lesklé. Potom bytu dodají kouzlo a domácnost bude vypadat neuvěřitelně čistě.

Mohlo by vás zajímat:  Všemocný citron je lék i pomocník v domácnosti. Po vhození do myčky zažijete změnu

Proto stojí za to postarat se o lišty na podlahách. Nejlepším řešením bude je mýt nejméně jednou týdně a v jiných dnech bude nutné vysávání, abyste se zbavili prachu. Když však přijde den čištění podlahy, zůstává otázkou, čím je dobré lišty mýt. Pokud si již vyberete hotové tekutiny dostupné v obchodech, nezapomeňte si vybrat ty, které jsou určené přímo na dřevěné lišty, aby se jejich povrch nezničil.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet a zaručený lesk

Ukazuje se, že se můžeme vzdát nákupu připravených detergentů na mytí lišt, neboť přísada ideální pro jejich údržbu se často vyskytuje v kuchyňských skříních. Podlahové panely lze čistit běžným octem, nebo spíše zředěnou směsí. Musíte jen nalít do teplé vody lihový ocet. Doporučuje se smíchat 1 malou skleničku octa s 5 litry teplé, ale ne horké vody.

Mohlo by vás zajímat:  V dokonale čisté troubě je radost péct. Zapomeňte na úmorné drhnutí, jde to mnohem jednodušeji

Roztok smíchejte a je připraven k mytí podlahových panelů. Je třeba si pamatovat, že na podlahové panely bude dobře fungovat mop s mikrovláknem. Zabrání nadměrnému namáčení a důležité je nechodit po umyté podlaze, dokud zcela neuschne. Potom si můžete užít čistou a lesklou podlahu.

Zdroj: https://www.maidforyou.com.au/blog/how-to-clean-skirting-boards/
Přidat na Seznam.cz