Side View Man Carrying Wheelbarrow

Podzim v zahradě: čas je na výsadbu stromů, úklid a mulčování

Zatímco si vychutnáváme plnými doušky ještě léto, podzim čeká za rohem. Září je ještě období, které připomíná místy léto nebo jaro, ale s přechodem do října začínají první dny, kdy se mohou teploty blížit k mrazu. I přesto si však můžeme vychutnat barvy podzimu, jenž zbarví listy do různých barev. S tím, jak se blíží konec roku, se také zkracují dny, takže slunce zapadá mnohem dříve. Listopad je posledním měsícem, kdy je potřeba splnit přechod zahrady do zimy. Jakmile klesnou teploty pod bod mrazu, už může být pozdě.

Mohlo by vás zajímat:  Krásné růže jsou pýchou každé zahrady. Díky správnému hnojivu budou skutečnou ozdobou

Listopad

Nenechávejte povinnosti na poslední chvíli. Nejenže budete mít na práci méně času, co se týče světelných dispozic, ale zima může udeřit mnohem dříve, než jsme zvyklí. Proto je důležité zahájit práce na zahradě klidně i dříve. Pozornost si žádají především rostliny nejenzahradách, ale také na balkonech či terasách. Stejně tak potřebují péči stromy, keře i samotný trávník. V listopadu můžeme zahájit také hnojení půdy, pouze pokud je to nutné.

V tomto období se vyplatí také zasadit více rostlin. Platí to především pro mrkev, petržel, kopr a špenát. Zasadit můžeme také keře nebo ovocné stromy. Co se týče květin, zde se doporučuje pouze fialka, chrpa nebo pomněnka.

Mohlo by vás zajímat:  Při sekání trávníku je zásadní denní doba a perfektní stav sekačky
young-boy-planting-tree-outdoors-using-watering-can
Zdroj obrázku: Freepik

Okrasné keře

Stálezelené listnaté nebo jehličnaté stromy potřebují pro svůj život správnou hydrataci. Pro čerpání vody i v chladném počasí potřebují mulč. V opačném případě země zamrzne a zamezí se tak v přístupu k vodě. Prvním krokem vedoucím k ochraně je tedy pravidelná zálivka, dokud neklesnou teploty pod bod mrazu. Následně je důležité pokrýt okolní půdu mulčem. Bohatě stačí využít suché listy, piliny, kůru stromů nebo slámu. Podestýlka by měla být vysoká zhruba 5 cm. Nejvíce citlivé na mráz jsou mladé rostliny. Ty pokryjte ořezanými větvičkami jehličnanů. Nízké rostliny zajišťujeme položením větviček na zem. Vyšší zase tím, že z nich postavíme stan.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/yard/garden-care/fall-garden-checklist/
Přidat na Seznam.cz