Usnadněte si úklid koupelny. S trochou disciplíny bude vždy zářivě čistá

Skleněná zástěna ve sprchovém koutě, dlaždičky nebo zrcadlo jsou plochy, které při úklidu koupelny dají vždy docela zabrat. 

Každý moc dobře ví, že udržet sprchový kout a koupelnové doplňky vždy čisté a zářivé, je občas nadlidský úkon. Větší úklid koupelny půjde mnohem snáze, když si osvojíte pravidelné drobné poklizení po každém jejím použití. Právě pravidelnost je důležitým faktorem.

Co při denním úklidu pomůže?

Sprchové gely a šampóny spolu s vápennými usazeninami z vody zanechávají po zaschnutí na skleněné ploše nevzhledné skvrny. Po každém použití sprchy zástěnu sprchového koutu otřete a osušte, abyste na daném místě předešly nánosu dalších usazenin. To je velmi důležité, protože čím více vrstev vodního kamene necháte usadit, tím více času pak musíte věnovat úklidu koupelny. Dobrým trikem, který stojí určitě za vyzkoušení, je kuchyňská houbička s plastovým dávkovačem. Po každém použití sprchového koutu otřete skleněnou zástěnu houbičkou s čistícím přípravkem. Pořiďte si do koupelny také gumovou stěrku, kterou ze skla setřete přebytečnou vodu. Tak zabráníte tomu, že se vám na skle nebudou tvořit nevzhledné usazeniny, které půjdou později velmi špatně vyčistit. Naučte se tyto pomocníky využívat po každém osprchování. Stejným způsobem můžete pravidelně přejet i dlaždičky. I tam se vodní kámen usazuje.

Mohlo by vás zajímat:  Dát pračku na toto místo se sice jeví jako logická věc, ale její životnost to zbytečně zkracuje. Prodejci i výrobci mají o umístění jasno
Zdroj obrázku: Pixabay

Na větší úklid s přípravky domácí výroby 

Na trhu je řada chemických látek, které jsou ale velmi často agresivní nebo mohou sklo poškrábat. Použijte šetrné přípravky vlastní výroby. Na sklo sprchového koutu naneste nejprve citrónovou šťávu a nechte ji působit zhruba půl hodiny. Poté postupně na usazeniny naneste pastu z jedné sody a vody a krouživými pohyby ji rozetřete po skle. Nechte působit půl hodiny a dobře opláchněte. Sklo ještě vysušte a přeleštěte jemnou látkou navlhčenou v octové vodě.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2013/january/10-steps-on-how-to-clean-a-bathroom-fast-and-eff/
Přidat na Seznam.cz