Několik málo triků rozzáří celou kuchyň čistotou. Tady bude radost vařit

Několik málo triků rozzáří celou kuchyň čistotou. Tady bude radost vařit

Čištění kuchyně je velice náročnou činností, protože ač v ní připravujeme jídlo, každodenní používání způsobuje velké množství nečistot. Tuky, mastnota a odolná barviva z potravin (jako je například červená řepa) se mohou podepsat na čistotě naší kuchyně. A právě proto, že zde připravujeme potraviny, je zachování čistoty velmi důležité. Poradíme vám, jak svou kuchyni vyčistit – účinně, a přitom ekologicky!

Hygienicky čistá lednice

Při čištění lednice oceníte tak jednoduchou věc, jako je sůl. Do kbelíku vhoďte hrst soli a nalijte teplou vodu. Promíchejte, aby se sůl rozpustila. Následně s touto směsí očistěte všechny stěny chladničky. Pokud se v lednici nachází opravdu nepoddajné nečistoty, můžete použít octovou směs, kdy ocet v poměru 1 : 1 smícháte s vodou a hadříkem nečistoty odstraníte. Nepříjemných pachů uvnitř ledničky vás zbaví přepůlený citron nebo miska s jedlou sodou.

Mohlo by vás zajímat:  Koupě koženého nábytku se může už za pár měsíců vymstít. Kdo nechce být zklamán, musí dodržet základní postupy čištění
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění podlahy

Terakotové a porcelánové dlaždice mohou získat nádherný lesk, pokud je omyjete horkou vodou smíchanou s octem. Můžete přidat také lžičku prostředku na mytí nádobí nebo pár kapek esenciálního oleje, abyste odstranili nepříjemný octový zápach (ten ale po několika minutách zmizí sám). Dřevěné podlahy můžete omýt taktéž vodou s octem, dejte si ale pozor, aby váš hadr na podlahu byl dobře vyždímaný předtím, než přijde do kontaktu se dřevem. Vlhkost totiž zkracuje životnost dřeva.

Mohlo by vás zajímat:  Tajemství čisté kuchyně tkví v pravidelném úklidu, ale i s usazenými nečistotami si poradíte

Čištění sklokeramické nebo indukční desky

Smíchejte vodu s octem v poměru 4 : 1 a měkkým hadříkem namočeným ve směsi odstraňte mastný film z povrchu. Poté můžete směs nastříkat na povrch znovu, například láhví s rozprašovačem). Směs smíchejte s tekutým prostředkem na mytí nádobí a znovu jím přetřete povrch. Použijte k tomu hadřík z mikrovlákna nebo papírový ručník.

Odsavač par

Odolné mastné skvrny můžete odstranit jedlým olejem. Stačí nanést několik kapek oleje na papírový ručník a vyleštit s ním povrch. Nejlépe tato metoda funguje na nerezových digestořích.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/kitchen-cleaning-36699640
Přidat na Seznam.cz