Hliníková fólie nechybí v žádné kuchyni, tyto způsoby využití ale zná málokdo

Hliníková fólie nechybí v žádné kuchyni, tyto způsoby využití ale zná málokdo

Hliníkové fólie se nachází prakticky v každé domácnosti. Používáme je sice především k balení a skladování potravin, ale uplatnění najdou i v mnoha dalších oblastech. Výhodou je, že je alobal levný, a přitom nabízí nespočet využití. Je mimo jiné známo, že hliníková fólie pomůže vyčistit stříbro i hrnce. To jsou ale jen dvě z mnoha zajímavých metod, ke kterým se skvěle hodí. Dnes se podíváme na několik dalších, které můžete využít v běžném životě.

Efektivní metoda čištění stříbra

Alobal má úžasné vlastnosti, které vám pomůžou vyčistit stříbrné šperky i příbory. Musíte ovšem znát správný postup. Nejdříve si připravte velkou mísu. Zakryjte ji alobalem a zalijte horkou vodou. Přidejte malé množství soli a ponořte do vody stříbrné předměty, které potřebujete vyčistit. Nechte působit asi 20 minut. Opatrně vyndejte stříbro, položte na suchý povrch a vyleštěte savým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Ne vždy je lednička nejlepší nápad. Některé potraviny ztratí chuť, strukturu, nebo dokonce zplesniví
Zdroj obrázku: Freepik

Udržte vše hezky v teple

Chcete-li udržet své jídlo příjemně teplé, zabalte jej dvakrát do alobalu. Hliník má úžasné vlastnosti, které snadno udrží teplo. Stojí také za zmínku, že skvěle funguje nejen s jídlem. Pokud potřebujete hřejivý obklad a nechcete, aby rychle vychladl, zabalte ho do několika vrstev alobalu. Stejný princip můžete ale využít i ve svém domově. Když dáte hliníkovou fólii za radiátory, budete mít doma mnohem tepleji, protože se teplo bude rozšiřovat pouze do prostoru a nikoli do zdi za radiátorem.

Mohlo by vás zajímat:  Utěrka z mikrovlákna se nehodí pro úklid koupelny nebo toalety

Ochraňte rostliny před škůdci

Budete se divit, ale alobal vám skutečně může pomoci s pěstováním rostlin. Šneci, housenky a další škůdci je mohou snadno zničit, ale díky alobalu můžete rostliny ochránit. Metodu můžete přitom použít na venkovní i pokojové rostliny. Zabalte části rostliny, které jsou nejzranitelnější vůči útokům škůdců. Kromě hmyzu odradí také malé hlodavce, takže budete mít nádhernou zahradu plnou barevných květů, aniž byste museli používat prostředky proti škůdcům.

Zdroj: https://www.craftymorning.com/aluminum-foil-uses/
Přidat na Seznam.cz